• $8,317
  • €10,1224
  • 499.394
  • 1454.25
17 Nisan 2021 Cumartesi 10:16 | Son Güncelleme:

Evde bakım maaşı hangi illerde yatırıldı? 17 Nisan 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi!

Evde bakım maaşı hangi illerde yatırıldı" 17 Nisan 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi!

Evde bakım maaşı ödemelerinin yatıp yatmadığı merak ediliyor. Evde bakım maaşı yattı mı? 17 Nisan 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli mi? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. Evinde ağır hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin bakımını üstlenen vatandaşların faydalandığı evde bakım maaşı ödemeleri bu ay da her ay olduğu gibi il il gerçekleşiyor.

Evde bakım maaşı ödemeleri bakıma muhtaç ihtiyacı olan engelliler ile yaşlı bireylerin ihtiyaçlarının karşılanması adına veriliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca ödenen evde bakım maaşının yatıp yatmadığı tüm ödeme bekleyen vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Evde bakım maaşı yattı mı? 17 Nisan 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi belli mi? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. İşte tüm merak edilenler...

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA EKRANI

17 NİSAN 2021 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ!

Amasya

Kırklareli

Edirne

Bolu

Samsun

Aksaray

Sakarya

Ordu

Hatay

Konya

Diyarbakır

Manisa

Uşak

Adıyaman

Antalya

Afyonkarahisar

İzmir

Balıkesir

Isparta

Gaziantep

Bilecik

Zonguldak

Tekirdağ

Osmaniye

Erzincan

Şanlıurfa

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Evde Bakım maaşı ödemelerini e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayınız. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

SMS İLE EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Evde bakım maaşı bakiye takibi SMS yolu ile de gerçekleştirilebilir. Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne "BAKIYE" yazıp, 4747'e SMS atarak sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir.

EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR?

Engelli bireylerin evde bakımlarının sağlanması için Evde Bakım Yardımı hizmeti verilmekte olup 2021 yılı ilk altı aylık dönemi için Evde Bakım Yardımı kapsamında kişi başına ödenecek yardım miktarı 1.657,86 TL'ye yükselmiştir.

<p>İşgalci İsrail'in abluka altına aldığı Gazze'ye hava saldırıları devam ediyor. Bombardıman sırası

Gazzeli babadan acı haber geldi!

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı