• $8,2433
  • €10,0354
  • 485.175
  • 1441.33
13 Mart 2021 Cumartesi 10:15 | Son Güncelleme:

13 Mart 2021 evde bakım maaşı yattı mı, ne zaman yatar? Evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu?

13 Mart 2021 evde bakım maaşı yattı mı, ne zaman yatar" Evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldu mu"

Evde bakım maaşı yatan iller yakından takip ediliyor. Her ay düzenli olarak hesaplara yatan bakım ödemeleri, muhtaç, hasta ya da yaşlı kişilerin evde ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla verilmektedir. Konuya yönelik arama yapan vatandaşlar, 13 Mart evde bakım maaşı yattı mı, hangi illerde? sorusuna yanıt arıyor. Ocak 2021yılı itibarıyla, evde bakım maaşı 1.544 lira 61 kuruştan 1,658 lira 19 kuruş olarak belirlendi.

Evde bakım maaşı her ay düzenli olarak yatıyor. İl il yatan maaş ödemeleri için aramalar sürüyor. E-devlet üzerinden başvuru ve sorgulama işlemleri gerçekleşmektedir. akıma muhtaç, hasta ya da yaşlı kişilerin evde bakımlarının yapılması, ihtiyaçlarını karşılanabilmesi için Bakanlık tarafından ödemeler yapılmaktadır. 13 Mart evde bakım maaşı yattı mı, hangi illerde? İşte evde bakım maaşı yatan iller listesi...

13MART EVDE BAKIM MAAŞI YATTI MI?

Evde bakım maaşı henüz hiç bir ilde yatırılmadı. Maaşlar, bilindiği üzere her ayın 15'i itibarıyla hesaplara yatmaktadır.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA EKRANI!

EVDE BAKIM MAAŞI SMS SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Evde Bakım maaşlarınızı Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747'e SMS atarak sorgulayabilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir. Ziraat Bankası sms kodu ile her ay bakiyenizi takip edebilirsiniz.

SMS İLE EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Evde bakım maaşı bakiye takibi SMS yolu ile de gerçekleştirilebilir. Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne "BAKIYE" yazıp, 4747'e SMS atarak sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir.

EVDE BAKIM MAAŞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Evde bakım maaşı alabilmek için aşağıdaki 3 şartın bulunması gerekiyor:

1) Gelir kriterlerinin uygun olması,

2) Bakıma muhtaçlık kriteri,

3) Ağır engelli olduğunu belirten sağlık kurulu raporu.

Evde bakım parası almak için hane halkının tüm net geliri toplanıyor ve hane halkı sayısına bölünüyor. Buna engelli kişi de dahil. Evde bakım maaşı almak için engelli kişinin ikametgahının bulunduğu yerdeki Aile ve Sosyal Politikalar İl veya varsa 'İlçe Müdürlüklerine' başvuru yapılıyor.

<p>İstanbul merkezli 9 ilde gerçekleştirilen otomobil kaçakçılığı operasyonunda 24 otomobile el konu

İstanbul'da lüks otomobil kaçakçılığı operasyonu: 24 lüks otomobil ele geçirildi

Ankara'da barajlardaki su miktarı bir ayda yüzde yüz arttı

Çin'in kontrolden çıkan roketi ilk kez görüntülendi

Pençe-Yıldırım operasyonunda PKK'ya ait mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi