• $8,3782
  • €9,7702
  • 506.277
  • 1112.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
27 Haziran 2020 Cumartesi 03:19 | Son Güncelleme:

Esnaf e-ticaretle dünyaya açılacak

Esnaf e-ticaretle dünyaya açılacak

Esnafla bir araya gelen Bakan Pekcan, “‘e-Ticaret Olarak KOBİ'lerin Yanındayız' kampanyasıyla 3 bin işletmenin e-ticarete başladı” dedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnafla bir araya geldi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Mesleki Eğitim Kurul Toplantısı’na video konferansla katılan Pekcan, “Amacımız, esnaf, sanatkarımızın yerel işletme olmaktan çıkarak, e-ticaret imkanlarını kullanarak dünyaya açılmasına, ürünlerini dünyaya tanıtmasına destek olmak” dedi.

135 BİN KOBİ KULLANDI

Pekcan, ‘e-Ticaret Olarak KOBİ’lerin Yanındayız’ kampanyasının da esnafa, KOBİ’lere ciddi ölçüde katkı sağladığına dikkati çekerek şunları kaydetti: “Bu kampanyayla e-ticaret portalları 1.2 milyar liralık ödeme gerçekleştirdiler, 7 bin yeni istihdam oldu. Bu kampanyadan 135 bin KOBİ’miz yararlandı, hiç e-ticaret yapmamış 3 bin küçük işletmemiz de e-ticaret yapmaya başladı. Esnafımızı dünya pazarına açacağız.” 

EĞİTİMLER BAŞLIYOR

Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi’ni devreye aldıklarını anımsatan Bakan Pekcan, “Elektronik Bilgi Platformu’nu, eticaret.gov.tr sitesini ön plana aldık. Esnafın daha fazla ihracatçı olabilmesi ve e-ticaret yapabilmesi için küresel bir firmamızla beraber sadece esnafa yönelik yeni bir program başlatacağız” ifadelerini kullandı.

<p>Editör: Duygu Gecü Yüzseven <a href='mailto:duygu.gecu@turkmedya.com.tr'>duygu.gecu@turkmedya.com

İzmir depreminde son durum nedir?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Vahşi doğanın hamile hayvanları

Boğa dolunayı olumsuz etkileyebilir! 31 Ekim günlük burç yorumları