• $8,5121
  • €10,2827
  • 499.558
  • 1441.33
01 Mayıs 2021 Cumartesi 10:12 | Son Güncelleme:

Esnaf destek paketi başvurusu nasıl ve nereden yapılır? Esnaf destek paketi kimlere verilecek?

Esnaf destek paketi başvurusu nasıl ve nereden yapılır" Esnaf destek paketi kimlere verilecek"

Koronavirüs salgını dolayısıyla esnafın yaşadığı mali kayıpların telafisi için hükümet tarafından verilen gelir kaybı, ciro kaybı, kira ve sigorta prim destekleri tam kapanma döneminde de sağlanacak. Ticaret Bakanı Muş, esnafa ve sanatkara destek paketine başvuruların 31 Mayıs saat 23.59'a kadar yapılabileceğini duyurdu. Esnaf destek paketi nedir, kimlere verilecek? Esnaf destek paketi başvurusu nasıl yapılır? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. İşte konu hakkında tüm merak edilenler...

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla hükümetin ticaret esnafının yaşadığı mali kayıpların telafisi için sağladığı gelir kaybı, ciro kaybı, kira ve sigorta prim destekleri, tam kapanma döneminde de sürecek. Peki, Esnaf destek paketi nedir, kimlere verilecek? Esnaf destek paketi başvurusu nasıl yapılır? İşte konu hakkında tüm merak edilenler...

ESNAF DESTEK PAKETİ NEDİR?

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Twitter hesabından COVID-19 salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar için hazırlanan destek paketine ilişkin paylaşım yaptı. Mehmet Muş, paylaşımında şu bilgilere yer verdi:

"Esnafımıza destek olmaya devam ediyoruz. Hayırlı olsun. Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlarla gerçek kişi tacirlere yönelik aylık 1000 lira gelir desteğiyle, büyükşehirlerde 750 lira, diğer şehirlerde 500 lira olan kira desteği süresi 1 ay daha uzatılmıştır. Söz konusu destekler için yapılacak başvurular 31 Mayıs saat 23.59'a kadar e-Devlet üzerinden yapılabilecektir.

TESKOMB aracılığıyla veya doğrudan Halkbank aracılığıyla esnaf ve sanatkara kullandırılan kredilerin taksit ödemeleri 1 Temmuz 2021 tarihine kadar ertelenmiştir."

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular, E-Devlet üzerinden gerçekleşecek. Başvuru sonuçları destek başvuruları tamamlandıktan sonra www.turkiye.gov.tr adresinden açıklanacak.

Başvuru süreci sonrası yapılacak değerlendirme sonrasında hak sahiplerine yapılacak ödemeler Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanacak tarihte başvuru esnasında verilen banka hesap numaralarına otomatik aktarılacak.

Başvuruya ilişkin tüm süreçler turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet Kapısı aracılığı ile yürütülecek.

  • Esnaf destek paketi nedir
  • Esnaf destek paketi kimlere verilecek
  • Esnaf destek paketi başvurusu
  • Esnafa destek
  • esnaf destek başvuruları
  • e devlet esnaf desteği
<p>Tarihçi-Yazar Koray Şerbetçi bu hafta Kestirmeden Tarih  programında Kudüs özel bölümüyle karşını

Medeniyetlerin aynası Kudüs… Kadim şehre kim ne getirdi?

NASA Mars'ın 3 boyutlu görüntülerini yayınladı

Düştüğü dere yatağında 5 gün mahsur kaldı

Mersin sahilinde bulundu! Sahil güvenlik hemen çalışma başlattı