• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
13 Ekim 2021 Çarşamba 09:41 | Son Güncelleme:

Erkan Güral: Sanata katkı sanayinin görevi

Erkan Güral: Sanata katkı sanayinin görevi
- SERDAR SAĞLAM

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, sanayinin görev ve sorumlulukları arasında tasarım ve sanatın gelişmesi olduğunu söyledi.

NG Kütahya Seramik tarafından ilki düzenlenen 'Gülsüm Güral Seramik Tasarım Yarışması Ödülleri' töreninde konuşan NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, sanayinin görev ve sorumlulukları arasında tasarım ve sanatın gelişmesi olduğunu söyledi. Antalya NG Phaselis Bay Otel'de düzenlenen törene katılan Güral, "Sanat ve tasarım gönülden gelen bir coşkudur ve o coşkunun kâğıt üzerine ya da seramiklere yansımasıdır. Olaya sadece endüstriyel olarak bakmayıp, içten gelen o tasarımların, mimarlarımızın, sanatseverlerin duygularına taşıdıkları bu ambiyansı, bizim yaşam alanlarımıza da dönüştürebilme süreci. Özellikle mimarlarımızın ve iç mimarlarımızın içinden gelen o coşkuyla oluşan bu kıymetli eserlerin bizlerle buluşturulmasına vesile olmaları ayrıca çok önem taşıyor" ifadelerini kullandı.

ÜLKEYE DEĞER KATIYOR

NG Kurucu Başkanı Nafi Güral da, dereceye giren öğrencilere ödüllerini sunarken, şunları söyledi: "Bu projeyi sadece bir yarışma olarak görmüyorum. Bunu sanayiye, markaya, ülkemize değer katan tasarımların gün yüzüne çıkması ve bunların ekonomiye kazandırılması anlamında son derece değerli görüyorum" diye konuştu.

BU YARIŞMALAR ÇOĞALMALI

Törende dereceye giren yarışmacılar ödüllerini alırken, 13 tasarım ise alanda sergilendi. Adına yarışma düzenlenen Gülsüm Güral, "Bu ödüllerin, bu yarışmaların artarak çoğalmasını istiyorum. Öğrenci kardeşlerime hayatlarında başarılar diliyorum" dedi. Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli de, NG Grup olarak gençlere büyük önem verdikleri ve onlara yatırım yaptıklarını söyledi.

<p>Pürüzsüz cilde sahip olmak kadınların en hassas olduğu noktalardan biri. Hava şartları, yanlış ku

Kışa girmeden pürüzsüz cildin sırrı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi

Sel felaketinin çevre sorunlarına da yol açan izleri 3 aydır silinemedi