• $ 7,3151
  • € 8,598
  • 477.007
  • 1073.33
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
01 Ağustos 2020 Cumartesi 08:01 | Son Güncelleme:

Enerjide 'yeşil tarife' dönemi

- OSMAN NURİ CERİT

Yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektriği kullanmak isteyenlere özel tarife geliyor. YETA bugünden itibaren devrede.

Türkiye yeşil enerji alanında devrim niteliğinde bir adım atıyor. Güneş ve rüzgar gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektriği kullanmak isteyen vatandaşlara özel tarife geliyor. Elektrik tüketicileri ağustos ayı itibariyle isterlerse ‘Yeşil Enerji’ tarifesine geçebilecek. Yeşil Tarife’nin (YETA) 1 Ağustos yani bugün itibarıyla devreye alınacağını aktaran Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, şunları söyledi:

TEŞVİKLER SÜRECEK

“YETA sayesinde vatandaşlarımız, talepleriyle politikalara yön verecek. Talep arttıkça yatırımlar da artacak. YETA sektörün sürdürülebilirliğini sağlayacak.” Yenilenebilir enerji kaynaklı elektrik kurulu gücünün ilk 6 ayda yüzde 46’ya yükseldiğini hatırlatan Dönmez, “Daha fazla yenilenebilir anlayışıyla yatırım ve teşviklerimizi sürdüreceğiz. Yeşil Tarife’yle yenilenebilir enerjide büyük dönüşüme yeşil ışık yakmış olacağız” dedi.

YAZILI BAŞVURUYLA GEÇİLEBİLECEK

Vatandaşların yeşil tarifeye nasıl geçeceğine ilişkin de bilgi veren Dönmez, “Vatandaşlarımız yazılı olarak ilgili tedarik şirketine başvuruda bulunarak ‘Yeşil Tarife’ye geçebilirler. Talep tarihinin içinde bulunduğu dönem sonundaki faturayı takip eden ilk fatura döneminde yeni tarifelerini kullanmaya başlayabilecekler” diye konuştu.

Küçükçekmece'de sopalar havada uçuştu, bıçaklar çekildi! O anlar kamerada

Küçükçekmece'de sopalar havada uçuştu, bıçaklar çekildi! O anlar kamerada

BİM 11 Ağustos 2020 aktüel ürünler kataloğu yayınla

BİM 11 Ağustos 2020 aktüel ürünler kataloğu yayınlandı!

Araçların bilinmeyen özellikleri

Araçların bilinmeyen özellikleri

Hint sinemasının ünlü aktörü Aamir Khan, Niğde'de

Hint sinemasının ünlü aktörü Aamir Khan, Niğde'de