• $13,5718
  • €15,507
  • 792.346
  • 2072.93
16 Mart 2021 Salı 07:00 | Son Güncelleme:

En güvenli tatil Türkiye'de

En güvenli tatil Türkiye'de
- ENDER TÜRKKAN

Güvenli tatilin adresi Türkiye! İngiliz turistler için ‘Türk lokumu' tavsiyesi. İngiliz gazete The Sun, tatil seçeneklerine dikkat çektiği haberinde, en büyük bölümü Türkiye'ye ayırdı. Türkiye'nin ‘güvenli tatilin adresi' olarak gösterildiği haberde ‘Türk lokumu' başlığı kullanıldı.

İngiltere'nin önde gelen gazetelerinden The Sun, güvenli tatilin adresi olarak Türkiye'yi gösterdi. Gazete, Türkiye, İspanya, Fransa ve Yunanistan'da pandemide yürütülen turizm hareketlilikleri hakkında haber yayınladı. Jonathan Reilly imzasıyla gazetenin yanı sıra The Sun'ın internet sitesinde de yer alan haberin hem başlığı, hem de büyük bölümü Türkiye'ye ayrıldı. Gazetede, 'Türk tatilleri İngiliz turistler için uygun', internet sitesinde ise 'Türk lokumu' başlığı kullanıldı.

BÜYÜK ARTIŞ OLACAK

Haberde, seyahat kısıtlaması kalktığında, Türkiye'ye gidecek İngiliz tatilci sayısında büyük artış yaşanmasının beklendiği belirtildi. Habere göre, 'güvenilir kaynaklar', Türkiye'nin pandemi döneminde başarılı olduğu belirterek, "İnsanların güvenliğini sağlamak ve hastalığı uzak tutmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar" denildi.

AŞI GÖRÜNTÜLERİ VAR

Gazetede 'Türk tatilleri İngiliz turistler için uygun', internet sitesinde ise 'Türk lokumu' başlığı kullanıldı. Sitede ayrıca, sadece Türkiye'den görsellere yer verildiği göze çarptı. İstanbul'dan, mega kentin simgelerinden Kapalıçarşı'dan, Kapadokya'dan, Ankara Şehir Hastanesi'ndeki aşı uygulamasından görüntülerin yer aldığı bir dakikalık video ile Sultanahmet Camii, Antalya Çıralı Plajı ve Ürgüp semalarında uçuşan rengarenk sıcak hava balonlarının fotoğraflarının süslediği haber, 'seyahat' kategorisinde 'en çok okunanlar' listesine girdi. İki taraf yetkililerinin, İngilizlerin 17 Mayıs'tan itibaren Türkiye'de tatil yapmalarını sağlayacak izin koşullarını imzalamaya yakın oldukları ifade edildi.

İNGİLTERE'DEN AKIN BEKLENİYOR

Haberde, mayısta uluslararası seyahat başladığında, Türkiye'nin İngiliz turistleri kabul etmeye hazırlandığına, bunun için iki ülkenin hükümet yetkililerinin görüşmelerde bulunduğu kaydedildi. Seyahat kısıtlaması kalktığında, Türkiye'ye gidecek İngiliz tatilci sayısında büyük artış yaşanmasının beklendiği belirtildi. Türkiye'de 10 milyondan fazla kişinin aşı yaptırdığına, geçtiğimiz hafta oteller ve turizm tesisleri çalışanlarına da öncelik tanındığına dikkat çekilerek, "Ülke, turistler yazın geldiğinde halkının güvenli bir şekilde aşılanmasını sağlamak istiyor" denildi.

15 NİSAN'A KADAR TESTE DEVAM

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'ye turist kabulünde, kişilerin geldikleri ülkenin günlük vaka sayıları ve aşılama programlarının dikkate alınacağını bildirdi. Ersoy, BBC ONE televizyonunda katıldığı canlı yayında, Türkiye'ye 15 Nisan'a kadar giriş yapmak isteyen kişilerden negatif PCR testi isteneceğini belirterek, bunun 15 Nisan'dan sonra Sağlık Bakanlığı'yla tekrar değerlendirileceğini açıkladı. Ersoy, "Eğer vaka sayılarında düşüş varsa o ülkelerden gelen kişilerden negatif PCR testi talep etmeyeceğiz" dedi. İngiltere'de aşılama programının etkili bir şekilde sürdürüldüğüne dikkati çeken Ersoy, bu eğilimin sürmesi halinde 15 Nisan'dan sonra İngiliz vatandaşlarından test istenmeyebileceği ihtimalinin olduğunu aktardı.

  • turist
  • ingiliz turist
  • tatil
  • mehmet nuri ersoy
  • seyahat kısıtlaması
Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...
Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...

Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...

Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek
Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek

Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek

Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu
Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu

Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu

<p> </p>

Hisar O+ neden önemli?

Yıllar sonra ağacın gövdesinden çıktı! Dehşete düşürdü

En sağlıklı 50 yiyecek belli oldu! İşte o liste

Efsane geri döndü! Hurda aracın hayran bırakan değişimi!