• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
24 Ağustos 2021 Salı 09:10 | Son Güncelleme:

En düşük memur maaşı 2022 ne kadar oldu? Polis, hemşire öğretmen maaşı kaç TL?

En düşük memur maaşı 2022 ne kadar oldu" Polis, hemşire öğretmen maaşı kaç TL"

En düşük memur maaşı yakından takip edilen konu başlıklarından oldu. Dün, 4 milyon memur ve 2 milyondan fazla memur emeklisinin yakından takip ettiği memur ve memur emekli zam oranları açıklandı. Peki, En düşük memur maaşı 2022 ne kadar oldu? Polis, hemşire öğretmen maaşı kaç TL?

En düşük memur maaşı yoğun bir şekilde araştırılıyor. 2 Ağustos'ta başlayan 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında 4 milyon memur ve 2 milyondan fazla memur emeklisinin zam oranı belli oldu. Peki, En düşük memur maaşı 2022 ne kadar oldu? Polis, hemşire öğretmen maaşı kaç TL? Haberimizin içerisinden konuya dair detaylara ulaşabilirsiniz.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 2022 NE KADAR?

Memur ve memur emeklisinin maaşına 2022'nin ilk altı ayı %5, ikinci altı ayı %7, 2023'ün ilk altı ayı %8, ikinci altı ayı %6 ve enflasyon farklarından oluşan zam yapıldı.

POLİS, HEMŞİRE ÖĞRETMEN MAAŞI KAÇ TL?

6. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinin ardından kamu görevlisinin maaş miktarı belli oldu. Yeni zam ile beraber, öğretmen, hemşire ve polis maaşları belli oldu. Vedat Bilgin sosyal medya hesabı üzerinden net maaş tablosunu yayınlandı.

NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALIRIM?

SGK için emekli maaş sorgulaması şu şekilde; E-devlet emeklilik maaşı sorgulaması yapmak istiyorsanız öncelikle, 4A, 4B veya 4C emeklilik maaşı kategorisinden birini arama butonuna yazıyorsunuz. Çıkan sorgu ekranından kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklayınız. Daha sonra kimliğinizi doğrulamak için TC kimlik numaranızı ve şifrenizi giriniz. Bu şekilde e-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. Açılan sayfadan 'Kurumu' kısmına hangi iş koluyla uğraştığınıza dair bilgilendirmeyi seçerek işleminizi tamamlıyorsunuz.

Hesaplanan aylık, emeklilik talebiniz bugün gerçekleşmiş olarak hesaplanır ve yaklaşık bu değerde bir sonuç verir. 5400 günden daha az kayıtlı hizmeti görünen vatandaşlar için ise aylık hesaplanmıyor.

Şunu da belirtmekte fayda var; bu sorgulama işlemi, hesaplanan aylığı kazandığınız anlamına gelmiyor, sorgulama sonucunda hesaplanmış olan aylığı resmi bir evrak olarak kullanamazsınız. Bu yalnızca örnek bir hesaplamadır.

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi