HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3363
  • 6,1169
  • 209.347
  • 93.616
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

En az lise mezunu KPSS'li KPSS şartsız 12 Bin 600 personel memuru alım başvuru şartları koşulları nedir

Kamu kurumları veya Kamu kuruluşları tarafından yayımlanmış olan ilana göre farklı pozisyon ve niteliklerde toplamda 12 bin 600 kişilik boş kadro ile memur personel alımı yapılacak. Adaylardan aranan başvuru şartları ve başvuru bilgileri haberimizde yer almaktadır. Kamuya toplamda 12 bin 60 kişilik boş kadro ile memur alım ilanı bulunuyor. Buna göre kamuya binlerce memur, Polis, Askeri personel, Kamu personeli ve işçi alımları yapılacak. Bu yönde ise, Mili Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri, Kamu Denetçiliği Kurumu, Devlet Hava Meydanları, Adalet Bakanlığı, Çeşitli Belediyeler, Çeşitli Üniversiteler, Bankalar, Diyanet İşleri Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Hakimler ve Savcılar Kurulu, TSK Mehmetçik Vakfı ve TÜBİTAK bünyesine alım yapacak. Adayların söz konusu ilanlara başvur uyapabilmeleri için belirtilen nitelikleri taşımaları gerekmektedir. Bu sebeple adaylardan bazı genel ve bazı özel nitelikler aranacak olup adayların başvuru şartlarına göre değerlendirme yapılacak ve sonucuna göre atamaları yapılacaktır. Buna göre adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Eğitimini tamamlamış ve pozisyonuna göre belirtilen bölümden, En az lise mezunu olmak üzere, Ön Lisans veya Lisans Mezunu olmak, Kamu kurumları tarafından belirtilen yaş aralığında ( Polis ve Zabıta alımları için 30, Memur adayları için 35 ve Askeri Personel alımları için 27 yaşını doldurmamış ) olmak,Daha önce çalıtşığı kamu kurumu veya kamu kurulundan disiplin suçu ile ayrılmamış olmak gibi nitelikler aranır.

x

Bir çok kamu kurumu veya kamu kuruluşu bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için farklı pozisyon ve niteliklerde alım yapmaktadırlar. Buna göre Ekim ayı içerisinde ilanlar yayımlandı ve kamuya toplamda  12 bin 600 kişilik boş kadro ile alım ilanı bulunmakta. Haberimizin devamında alım yapacak olan kamu kurumlarına ve ilanların detaylarına ulaşabilir ve son başvuru tarihine kadar başvuru yapabilirsiniz. Kamuya toplamda 12 bin 60 kişilik boş kadro ile memur alım ilanı bulunuyor. Buna göre kamuya binlerce memur, Polis, Askeri personel, Kamu personeli ve işçi alımları yapılacak. Bu yönde ise, Mili Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri, Kamu Denetçiliği Kurumu, Devlet Hava Meydanları, Adalet Bakanlığı, Çeşitli Belediyeler, Çeşitli Üniversiteler, Bankalar, Diyanet İşleri Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Hakimler ve Savcılar Kurulu, TSK Mehmetçik Vakfı ve TÜBİTAK bünyesine alım yapacak.

HANGİ KURUMLAR ALIM YAPACAK?

Kamuya toplamda 12 bin 60 kişilik boş kadro ile memur alım ilanı bulunuyor. Buna göre kamuya binlerce memur, Polis, Askeri personel, Kamu personeli ve işçi alımları yapılacak. Bu yönde ise, Mili Savunma Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri, Kamu Denetçiliği Kurumu, Devlet Hava Meydanları, Adalet Bakanlığı, Çeşitli Belediyeler, Çeşitli Üniversiteler, Bankalar, Diyanet İşleri Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Hakimler ve Savcılar Kurulu, TSK Mehmetçik Vakfı ve TÜBİTAK bünyesine alım yapacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Adayların söz konusu ilanlara başvur uyapabilmeleri için belirtilen nitelikleri taşımaları gerekmektedir. Bu sebeple adaylardan bazı genel ve bazı özel nitelikler aranacak olup adayların başvuru şartlarına göre değerlendirme yapılacak ve sonucuna göre atamaları yapılacaktır. Buna göre adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Eğitimini tamamlamış ve pozisyonuna göre belirtilen bölümden, En az lise mezunu olmak üzere, Ön Lisans veya Lisans Mezunu olmak, Kamu kurumları tarafından belirtilen yaş aralığında ( Polis ve Zabıta alımları için 30, Memur adayları için 35 ve Askeri Personel alımları için 27 yaşını doldurmamış ) olmak,Daha önce çalıtşığı kamu kurumu veya kamu kurulundan disiplin suçu ile ayrılmamış olmak gibi nitelikler aranır.

KPSS'li Alımlar:

Kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumuna alım yapaca kamu kurumları adaylardan, ÖSYM tarafından yapılan 2016, 2017 ve 2018 yıllarına ait puan türlerinden en az 50, 55, 60, 70 veya 80 puan ve üzeri puan almış olmaları gereklidir. Buna göre Lisans mezunları için 2017 veya 2018 yılında yapılan sınavdan KPSSP3 puan türünden, Ön Lisans ve Lise mezunları için ise 2016 yılında yapılan sınavdan KPSSP94 veya KPSSP93 puan türünden puan almış olmaları gereklidir.

KPSS'siz Alımlar:

Kamu kurumları her ne kadar adaylardan KPSS şartı arasada bazı kurumlar adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramıyor. Buna göre Askeri alımlarda, Sağlık Bakanlığı Baş asistan alımında, Banka personel alımlarından, TÜBİTAK ve Diyanet İşleri Başkanlığı Ek yerleştirme gibi ilanlarda adaylardan KPSS şartı aranmıyor.

BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar başvurularını mutlaka belirtilen tarih aralığında gerçekleştirmeleri gereklidir. Buna göre adaylar başvurularını ilanda belirtilen şekilde, Şahsen, Online veya posta yolu ile gerçekleştirebilirler. 

 

KAYNAK:işinolsa

 

 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Kocaeli´de halk otobüsü şoförü, durakta tekerlekli sandalyede bekleyen engelli çocuğu ve annesini ar

Kocaeli´de halk otobüsü şoförü engelli çocuk için güzergahını değiştirdi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Emekli ocak ayı zam oranı na kadar oldu? SGK SSK BAĞKUR emekli maaşı ocak zammı...

En Çok Okunanlar