• $ 5,2641
  • € 5,9835
  • 216.476
  • 100.981
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

10 bin 300 memur KPSS en az 50 Puan son dakika personel alım başvuru şartları koşulları nedir

Farklı bakanlıklar ve kamu kurumları tarafından yayımlanmış olan ilanlara göre kamuya KPSS puanı ile binlerce memur personel alımı yapılacak. İlanlar Devlet Personel Başkanlığı ve farklı kamu kurumları ve kuruluşları tarafından yayımlandı ve başvuru yamak isteyen adaylar için başvuru şartları belirtildi. Buna göre adaylar başvurularını başvuru tarihleri içerisinde gerçekleştirebilirler. Buna göre toplam kamuya 10 bin 300 memur alımı ve personel alımı yapılacak. Başvuru yapacak adaylar, öncelikle belirtilen başvuru şartlarını taşımak zorundadırlar. Buna göre adaylardan bazı genel ve bazı özel nitelikler aranacak. Adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, En az lise mezunu, Ön Lisans mezunu ve Lisans mezunu olmak, Kurumlar tarafından belirtilen yaş şartını taşımak ve adaylardan aranan KPSS şartını taşımaları gereklidir.

x

Yayımlanan ilanlara göre kamuya Kamu Personeli Seçme Sınavı ile binlerce memur personel alımı gerçekleştiriliyor. Toplamda 10 bin 300 kişilik kadro ile memur ve personel alımı yapılacak. Başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizin devamında yer almaktadır. Başvuru yapacak adaylar, öncelikle belirtilen başvuru şartlarını taşımak zorundadırlar. Buna göre adaylardan bazı genel ve bazı özel nitelikler aranacak. Adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, En az lise mezunu, Ön Lisans mezunu ve Lisans mezunu olmak, Kurumlar tarafından belirtilen yaş şartını taşımak ve adaylardan aranan KPSS şartını taşımaları gereklidir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Başvuru yapacak adaylar, öncelikle belirtilen başvuru şartlarını taşımak zorundadırlar. Buna göre adaylardan bazı genel ve bazı özel nitelikler aranacak. Adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, En az lise mezunu, Ön Lisans mezunu ve Lisans mezunu olmak, Kurumlar tarafından belirtilen yaş şartını taşımak ve adaylardan aranan KPSS şartını taşımaları gereklidir.

ALIM YAPACAK KURUMLAR VE DETAYLARI:

Kamuy KPSS en az 50 puan ile alım yapan kurumlar, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri, Devlet hava Meydanları, Çeşitli Belediyeler, Kamu Denetçiliği Kurumu, Diyanet İşleri Başkanlığı, Çeşitli Üniversiteler ve Emniyet Genel Müdürlüğü gibi bakanlıklar ve kurumlar alım yapacak.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü: İlgili kurum bünyesine 15 kişilik boş kadro ile sözleşmeli olarak Bilişim personeli alımı yapacağını ilan etti. Buna göre adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve YDS den puan almış olmak şartları aranır. Ayrıca bu iki sınavın ortalamasına göre adaylara Giriş sınavı yapılacak. 

Enez Belediyesi: Belediye bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için 9 kişilik boş kadro ile 3 Ekonomis, 3 Zabıta Memuru ve 3 İtfaiye eri alımı yapılacak. Adaylardan bu yönde Lise mezunu ve Lisans mezunu olmak nitelikler iaranacak ve eğitim seviyesine göre, Lise mezunları için 2016 yılı KPSSP94 ve Lisans mezunları için 2018 yılı KPSSP3 puan türünden en az 50 ve 60 puan almış olmaları gereklidir. 

Diyanet İşleri Başkanlığı: Dİyanet bünyesine toplamda 55 kişilik kadro ile uzman yardımcısı pozisyonlarına memur alımı yapacak. Buna göre, 25 Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman yardımcısı ve 30 Diyanet İşleri Uzman yardımcısı alacak. Adaylardan bu yönde Lisans seviyesinde KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranacaktır. 

Emniyet Genel Müdürlüğü: EGM Polis Akademisi Başkanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek için 23. Dönem POMEM kapsamında 10 bin kişilik boş kadro ile Erkek ve bayan polis alımı yapacak. Buna göre Lisans mezunu 8 bin Polis ve Ön Lisans mezunu 2 bin polis alımı yapılacak. Bu doğrultuda Lisans mezunlarından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak ve Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranacaktır.

Doğanhisar Belediyesi: Belediye bünyesindeki eksikliği doğrultusunda yayımladığı ilana göre 2 Tekniker ve 1 Mühendis alacak. Ayrıca adaylardan bu yönde KPSS den en az 60 puan almış olmak şartı aranacak. 

Orhaneli Belediyesi: Orhaneli belediyesi bünyesine KPSS en az 55 puan ile 1 Zabıta Memuru alacak. Detaylar İçin Tıkla
Kamu Denetçiliği Kurumu: KDK bünyesine 15 kişilik boş kadro ile farklı KPSS puan türlerinde memur personel alımı yapacak. 15 Kişilik kadro ile Hukuk alanında ve Sayısal bilgileri, İktisadi, ve İdari Bilimler Fakülteleri, İktisat ve İşletme alanlarında alım yapılacak. 

Zeytin Burnu Belediyesi: Beediye 2 kişilik boş kadrosu ile Avukat alımı yapacak bu doğrultuda adaylar dan KPSSp3 puan türünden puan almış olmak şartı aranacak. 

Balıkesir Üniversitesi: Balıkesir üniversitesi personel eksikliğini karşılamak üzere 15 Sözleşmeli Hemşire ve 3 Diğer Sağlık Personeli olmak üzere toplamda 18 kişilik boş kadro ile kamu personeli alımı yapılacak. Buna göre, adaylardan Lise Mezunu olanlar için KPSSP94 ve Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden puan almış olmaları gerekmektedir. Tarım ve Orman Bakanlığı SUEN bünyesine memur alacak.

Devlet Hava Meydanları: DHMİ bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için 120 kişilik boş kadro ile 100 Stajyer Hava Trafik Kontrolorü ve 20 Asistan Hava Tarfik Kontrolorü alımı yapılacak. Buna göre adaylardan 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Selçuk Üniversitesi: Üniversite personel eksikliğini karşılamak için 47 kişilik boş kadro ile sözleşmeli olarak, 5 Fizyoterapist, 1 Diyetisyen, 2 Röntgen teknisyeni, 8 Sağlık Teknikeri, 3 Ebe ve 28 Hemşire olmak üzere toplamda 47 Sözleşmeli personel alımı yapacak. Adaylardna bu yönde Lise mezunu olanlar için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden puan almış olmaları gerekmektedir. Detaylar için Buraya Tıklayınız.

Fatih Belediyesi: Fatih belediyesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere 30 kişilik boş kadro ile zabıta memuru alacak. Buna göre 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gereklidir.

Kırıkkale Üniversitesi: Kırıkkale üniversitesi 46 personel alımı yapacağını ilan etti. Buna göre 46 kişilik boş kadro ile, Lisans Mezunu 28 hemşire, Lise Mezunu 2 Hemşire, Ön Lisans Mezunu 6 Diğer Sağlık Personeli ve Lisans mezunu 10 Ebe alımı gerçekleştirecek. 

Kamu kurumlarında KPSS'siz TYP ile 100 bin personel alımı yapılacak!

TYP kapsamında diğer kurumlara  yapılacak personel alımları ile birlikte sayının 100 Bin'i geçmesi bekleniyor. TYP kapsamında 80 Bin personel istihdamının ayrıntıları belli oldu. Buna göre Bakan Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı ile birlikte ortak bir protokol işbirliği imzaladıkları belirtildi. Güvenlik Okul, Güvenli Gelecek protokolü kapsamında 60 bin kişilik ödenek il müdürlüklerine aktarılıacak. 20 Bin güvenlik eğitim koordinasyon görevlisi iiçn ise okul yönetimleri ile okul aile birlikleri yürütülecek. Böylece toplamda 80 bin kişi TYP alımlarından faydanalanacak. Başvurular İŞKUR üzerinden okulların açılması ile birlikte başlayacak.Çalışanlara aylık olarak asgari ücret üzerinde ödeme yapılacak. Eğitim ve öğretim dönemi süresinde alımlar çalışma devam edecek. 

3 BİN KOMİSER YARDIMCISI
Emniyet Genel Müdürlüğü ise, 3 bin komiser yardımcısı alacak. Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) Müdürlüğüne 2018-

2019 eğitim yılı için emniyet mensubu olmayan lisans mezunları arasında 300’ü kadın, 2 bin 700’ü erkek olmak üzere toplam 3 bin komiser yardımcısı alımı yapacak. Başvurular 6-19 Eylül tarihleri arasında olacak. Adaylarda aranan şartlar ise 30 yaşından gün almamış olmak, silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki engeli bulunmamak.

DİYANET'E 9 BİN 500 PERSONEL

Diyanet İşleri ise yıl sonuna kadar 9 bin 500 din görevlisi alımı yapacak. Aralık ayında yapılacak sınavla 6 bini imam, 3 bini Kuran kursu öğretmeni ve 500’ü de müezzin olmak üzere Diyanet İşlerine toplam 9 bin 500 personel alınacak. Diyanet İşleri Başkanlığı, son başvuru tarihi 11 Eylül olmak üzere 35 ilçe müftüsü alımı yapacağını duyurdu. Adayların; en az dört yıllık dinî yükseköğrenim mezunu olması, ihtisas kursu belgesine sahip olması veya ilahiyat alanında doktora yapmış olması ve kamu kurum ve kuruluşlarında 5yıl görev yapmış olması gerekiyor.

UZMAN YARDIMCILARI ARANIYOR

Bunları dışında; Rekabet Kurumu 20 rekabet uzman yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. 14 kişilik rekabet uzman yardımcılığı kadrosu için iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya işletme mühendisliği ya da endüstri mühendisliği bölümlerinden, 4 kişilik rekabet uzman yardımcılığı hukuk kadrosu için hukuk fakültelerinden, 2 kişilik rekabet uzman yardımcılığı bilişim kadrosu için bilgisayar mühendisliği, istatistik ve bilgisayar, matematik ve bilgisayar, endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olunması gerekiyor. Merkez Bankası ise 100 uzman yardımcısı alımı yapacak. Tam zamanlı ve kadrolu çalışacak olan uzman yardımcıları adayları için başvurular 10 Eylül tarihine kadar yapılabilecek.

kaynak:işinolsa

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Hollanda´da 30 yaşındaki bir adam, gözaltına alma istenince olay çıkardı. Polisleri hastanelik eden

Kendisini gözaltına almak isteyen polisleri hastanelik etti

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

John Wick 3'teki köpekli sahnelerin sırrı ortaya çıktı

Ev ve araba fiyatına güvercinler "otelde konaklıyor"

En Çok Okunanlar

Maksat Yarışmak Olsun - 11 Ocak 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - Menopoz - 14 Ocak 2019