• $9,4874
  • €11,0335
  • 547.921
  • 1519.25
25 Eylül 2021 Cumartesi 08:44 | Son Güncelleme:

Emlak Konut'tan yeni adım! 12 projede 15 bin konut satışa çıkıyor

Emlak Konut'tan yeni adım! 12 projede 15 bin konut satışa çıkıyor
- ŞENAY BÜYÜKKÖŞDERE

İstanbul'a 15 bin konut. Emlak Konut GYO, hem konut piyasasına hareket getirecek hem de yeni projelerin cesaretlendirecek bir hamle yaptı. Şirket, yıl sonuna kadar İstanbul'da 15 bin konutluk 12 projeyi hayata geçirecek.

Emlak Konut GYO, yılın son çeyreğine hızlı bir giriş yaparak konut piyasasına hareket getirecek bir hamle yaptı. Şirket, son çeyrekte İstanbul'da 15 bin konutluk 12 projeyi hayata geçirecek. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, 2021 yılının son çeyreğinde ekonomik faaliyetlerin sanayi ve konut sektörü başta olmak üzere tüm sektörler açısından olumlu olacağına ve büyümenin devam edeceğine inandıklarını belirterek, "Biz de şirket olarak son çeyrekte İstanbul'un merkezi lokasyonlarında yer alan arsalarımızda 12 adet yeni projenin satışlarına başlamayı planlıyoruz" dedi.

2 YILDA 35 BİN

2021 yılı sonuna kadar İstanbul'un değerli, merkezi lokasyonlarında yer alan Çekmeköy, Başakşehir, Küçükçekmece, Sarıyer Ayazağa, Avcılar ve Kartal ilçelerinde yer alan projeleri hayata geçireceklerini söyleyen Gedikli, "Bu projelerimiz kapsamında müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre tasarladığımız toplam 15 bin bağımsız bölümü bu sene sonuna kadar, 2022 sonuna kadar ise ilave olarak portföyümüzdeki mevcut arsaları da geliştirerek 20 bin bağımsız bölümü daha satışa sunmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

DOMİNO ETKİSİ

Emlak Konut GYO'nun son çeyrekte satışa sunacağı 12 projenin sektörde domino etkisi yapacağını ifade eden Gedikli "Piyasada yeni ihalelerin yapılması, satışların başlaması ve vatandaşın bu projelere talep göstermesi diğer konut üreticilerini de harekete geçirecektir" dedi.

FİKİRTEPE'YE PRESTİJ CADDESİ

Fikirtepe'de çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Hakan Gedikli, "Bölgeye çok büyük hareket getirecek bir prestij caddesi yapılacak. İstanbul'daki en iyi caddelerden biri olacak. İhaleleri tamamlıyoruz. 3 tane ihale yaptık. Önümüzdeki ay 2 ihale daha yapacağız. Tahliyeler ekim ayında bitiyor" dedi.

HANGİ PROJE NEREDE HAYATA GEÇECEK?

Çekmeköy: Çekmeköy'de 4 bin adet bağımsız bölümün planlandığı proje, dairelere ait geniş balkon, teras ve bahçelerle hayat bulacak.

Avcılar: Avcılar'ın Firüzköy semtinde Küçükçekmece Gölü'ne komşu 6 bine yakın konut üretilmesi planlanıyor.

Başakşehir: Vadi Evleri 1'inci etap projesinin devamı olarak sunulan 2'nci etapta toplam 400 konut üretilecek.

Kayabaşı: Bölgede 600 konutun geliştirilmesi planlanıyor.

Küçükçekmece: Küçükçekmece'de 4. etabı satışa sunulacak Bizim Mahalle projesi 500 adet konuttan oluşacak.

Kartal: Toplam 2 bin konut yapılacak.

KOŞULLARI İYİLEŞTİRİYORUZ

Son dönemde konut fiyatlarındaki artış gündemde. Emlak Konut, fiyatların ulaşılabilir olması için taksit bedellerini azaltmaya yönelik bir çalışma yapıyor. Hakan Gedikli bu konuda şunları söyledi: "Yeni satışa sunacağımız projelerde satın alma koşullarını iyileştireceğiz. Fiyatlar daha ulaşılabilir olsun diye 60 aya kadar vade farksız, ara ödemeli, taksidi azaltıcı ödeme koşulları yapacağız."

<p>Son yıllarda iyice hızlanan uzay  yarışının en önemli sebeplerinden biri de doğal kaynaklar. Ay y

ABD'nin uzay madenciliği hamlesi

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu