• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
25 Şubat 2019 Pazartesi 10:28 | Son Güncelleme:

SSK Bağkur zamlı emekli maaşı ne kadar? Emekli maaşı ek ödeme zammı yattı mı?

SSK Bağkur zamlı emekli maaşı ne kadar" Emekli maaşı ek ödeme zammı yattı mı"

Emekli maaşının yatıp yatmadığı araştırılan konular arasında yer alıyor. Vatandaşlar zamlı emekli maaşları ile ilgili güncel açıklamaları yakından takip ediyorlar. Emekli maaşlarına ocak ayında zam yapılmıştı. Ek ödeme dahil maaşı bin liranın altında olan 150 bin SSK ve Bağ-Kur'luya yeni artış olacak. Emeklilerin gelirine bu aydan itibaren yansıyan düzenlemeye göre, malullük ve yaşlılık sigortasından ödenen aylıklarla her ay itibarıyla yapılan ödemeler toplamı, dosya bazında yapılacak ek ödeme dahil bin liradan az olamayacak. SSK Bağkur emekli maaşı ile ilgili güncel açıklamaları haberimiz içerisinden takip edebilirsiniz.

Emekli maaşı ek ödeme zammının ne zaman yatacağı merak ediliyor. Emekli maaşlarına ocak ayında zam artışı gerçekleşmişti. Ek ödeme dahil maaşı bin liranın altında olan 150 bin SSK ve Bağ-Kur'luya yeni artış yapılacak. Emeklilerin gelirine bu aydan itibaren yansıyan düzenlemeye göre, malullük ve yaşlılık sigortasından ödenen aylıklarla her ay itibarıyla yapılan ödemeler toplamı, dosya bazında yapılacak ek ödeme dahil bin liradan az olamayacak.  Maaşların ödeme tarihleri tahsis numarasına göre belirleniyor. Detaylar haberimizde sizlerle.

EMEKLİ MAAŞI EK ÖDEME ZAMMI NE KADAR?

Tüm emeklilere yapılan ocak zammının ardından, ek ödeme dahil maaşı bin liranın altında olan 150 bin SSK ve Bağ-Kur'luya yeni artış devreye girdi. Emeklilere en az ödeme bin liraya çıktı. Zamlı ödemeler bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor. Söz konusu imkan, geçen ay çıkan ve Başkan Erdoğan tarafından onaylanan yasayla sağlandı.

ZAMLI EMEKLİ MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?

Emeklilerin gelirine bu aydan itibaren yansıyan düzenlemeye göre, malullük ve yaşlılık sigortasından ödenen aylıklarla her ay itibarıyla yapılan ödemeler toplamı, dosya bazında yapılacak ek ödeme dahil bin liradan az olamayacak. Yani ek ödeme dahil bin liranın altında emekli maaşı kalmayacak. Bu kapsamda, maaşı ek ödeme dahil bu rakamın altında olanlara, bin lira ödenmeye başlanacak. Maaşı 648 ile 999 lira arasında olan emeklilerin geliri artacak. Emeklilerin gelirinde 352 liraya varan artış gerçekleşecek. Tam maaşla bin lira ödeme arasındaki fark Hazine'den tahsil edilecek. Maaşı ek ödeme dahil bin liranın altında olan emekli vefat etmişse, artıştan hak sahibi yakınları yararlanacak. Toplam alınan maaş bin liranın altında kalmayacak. SSK ve Bağ-Kur'lulara maaş ödemeleri bugün başlıyor. Emekliler, artışı hafta başından itibaren hesaplarında görmeye başladı.

EVDE BAKIM DESTEĞİ ÇİN DE MÜJDE VAR!

Evde yaşlı ve engelli yakınına bakanlara verilen bakım desteğine ikramiye ayarı getiren düzenlemenin de yer aldığı torba teklifin Meclis maratonu başlıyor. Tasarı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülecek. Teklife göre; emeklilere verilen bayram ikramiyeleri, evde bakım desteği için aranan gelir şartında dikkate alınmayacak. Destek, bayram ikramiyesi nedeniyle kesilmeyecek.

<p>Yurt içinde ve sınır ötesinde Türkiye yıllardır PKK terör örgütü ile mücadele ediyor. Sınır içind

Terörden temizlenen Hakkari'de büyük dönüşüm

Artvin'de yayla göçleri başladı

3 bin yıllık antik kent bulundu

Muş'ta teröristlere darbe! çok sayıda mühimmat ele geçirildi