• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
24 Şubat 2019 Pazar 14:38 | Son Güncelleme:

Emekli maaşlarına ek ödeme zammı hesaplara ne zaman yatacak?

Emekli maaşlarına ek ödeme zammı hesaplara ne zaman yatacak"

Tüm emeklilere yapılan ocak zammının ardından, ek ödeme dahil maaşı bin liranın altında olan 150 bin SSK ve Bağ-Kur'luya yeni artış devreye girdi.

Tüm emeklilere yapılan ocak zammının ardından, ek ödeme dahil maaşı bin liranın altında olan 150 bin SSK ve Bağ-Kur'luya yeni artış devreye girdi. Emeklilere en az ödeme bin liraya çıktı. Zamlı ödemeler bugünden itibaren hesaplara yatırılıyor. Söz konusu imkan, geçen ay çıkan ve Başkan Erdoğan tarafından onaylanan yasayla sağlandı.

ZAMLI EMEKLİ MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?

Emeklilerin gelirine bu aydan itibaren yansıyan düzenlemeye göre, malullük ve yaşlılık sigortasından ödenen aylıklarla her ay itibarıyla yapılan ödemeler toplamı, dosya bazında yapılacak ek ödeme dahil bin liradan az olamayacak. Yani ek ödeme dahil bin liranın altında emekli maaşı kalmayacak. Bu kapsamda, maaşı ek ödeme dahil bu rakamın altında olanlara, bin lira ödenmeye başlanacak. Maaşı 648 ile 999 lira arasında olan emeklilerin geliri artacak. Emeklilerin gelirinde 352 liraya varan artış gerçekleşecek. Tam maaşla bin lira ödeme arasındaki fark Hazine'den tahsil edilecek. Maaşı ek ödeme dahil bin liranın altında olan emekli vefat etmişse, artıştan hak sahibi yakınları yararlanacak. Toplam alınan maaş bin liranın altında kalmayacak. SSK ve Bağ-Kur'lulara maaş ödemeleri bugün başlıyor. Emekliler, artışı hafta başından itibaren hesaplarında görmeye başladı.

EVDE BAKIM DESTEĞİ ÇİN DE MÜJDE VAR!

Evde yaşlı ve engelli yakınına bakanlara verilen bakım desteğine ikramiye ayarı getiren düzenlemenin de yer aldığı torba teklifin Meclis maratonu başlıyor. Tasarı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülecek. Teklife göre; emeklilere verilen bayram ikramiyeleri, evde bakım desteği için aranan gelir şartında dikkate alınmayacak. Destek, bayram ikramiyesi nedeniyle kesilmeyecek.

<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüşmesinde ger

Dendias provokasyon için mi geldi?

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı

Bozuk parayla öyle bir şey yaptı ki görenleri hayrete düşürdü