İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0471
  • 4.9964
  • 175.09
  • 112.122
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Eczacılara 121 milyon liralık müjde 

SGK-TEB protokol imza töreninde konuşan Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, “Bugün protokolümüzde toplamda 121 milyon lira değerinde eczacılar için bir iyileştirme gerçekleştirdik. Beklentilerin üzerinde bir iyileştirme yapmış durumdayız” dedi.

x

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Sosyal Güvenlik Kurumu’yla Türkiye Eczacılar Birliği (TEB) arasında imzalanan protokolle eczacılar için toplamda 121 milyon lira değerinde bir iyileştirme gerçekleştirdiklerini bildirdi. Sarıeroğlu, SGK ile TEB arasındaki protokolün imza törenine katıldı.

2 AYDA 15 TOPLANTI YAPILDI 

Bakan Sarıeroğlu, TEB ve SGK arasında imzalanan protokole ilişkin yaptığı değerlendirmede ise 2016 yılında 2+2 yılı kapsayacak şekilde protokolün imzalandığını, protokolde 2 yılın sonunda değerlendirme hükmünün yer aldığını dile getirdi. Son 2 ayda 15 toplantıda müzakerelerin yürütüldüğünü aktaran Sarıeroğlu, “Beklentilerin üzerinde bir iyileştirme yapmış durumdayız” diye konuştu. 

8 BİN 200 İLAÇ LİSTEDE

Sağlık Uygulama Tebliği’nde çok ciddi çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Sarıeroğlu, şu bilgileri paylaştı: “2016’da 500 yeni ilacın, 2017’de 660 yeni ilacın geri ödeme listesine alınmasını sağladık. Toplamda 8 bin 200 ilacımız, SGK’nın geri ödeme listesinde bulunmaktadır. Özellikle kanser tedavisinde kullanılan yurtiçinden 403, yurt dışından 47 çeşit ilaç geri ödeme listesindedir. 2017 yılı içinde yoğun olarak kanser ve nadir hastalıkların tedavisinde kullanılan 266 biyoteknolojik ilacımız da geri ödeme listesinde.”

Reçeteler için 297 milyon ödenecek 

Bakan Sarıeroğlu, şöyle konuştu: “Protokol kapsamında, iki alanda güçlü mali iyileştirmeler yaptık. Eczanelerin ödediği reçete başına kendilerine ödenen reçete hizmet bedelini enflasyon oranında artırdık. Bu artışla 2017’de aynı sayıda reçete üretildiği takdirde eczacılarımıza 297 milyon liraya çıkan bir ödememiz söz konusu olacak. Geçen yıla oranla artış oranımız 67 milyon oldu." 

Osmaniye´de hemzemin geçitte yük treninin çarptığı baba ve kucağındaki bebeği hayatını kaybetti.

Osmaniye´de feci kaza! Baba ve kucağındaki bebeği hayatını kaybetti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Uğruna karısını boşamıştı! Olay aşk trafiğe takıldı

AK Parti, yaptırdıkları son anketi açıkladı