• $7,8187
  • €9,3602
  • 449.547
  • 1328.73
13 Kasım 2020 Cuma 18:38 | Son Güncelleme:

Ebordro Kasım ayı memur maaşı tutarı ne kadar? E-bordro uygulaması memur maaşı sorgulama ekranı!

Ebordro Kasım ayı memur maaşı tutarı ne kadar" E-bordro uygulaması memur maaşı sorgulama ekranı!

E-bordro hizmeti memur maaşların yatacağı bu günlerde yoğun ilgi görüyor. E-bordro online maaş sorgulama hizmeti tüm memur çalışanlarınca kullanılabiliyor. Maliye Bakanlığı e-bordro uygulaması sayesinde güncel ve geçmiş ayların maaş bordroları inceleyebilir zam oranlarından haberdar olabilirsiniz. E-bordro Kasım ayı memur maaşı tutarı ne kadar? İşte E-bordro uygulaması memur maaşı sorgulama ekranı


E-bordro hizmeti Maliye Bakanlığı tarafından internete taşınmasıyla birlikte kamu çalışanları için ciddi bir kolaylık sağlıyor. Kamu görevlileri en güncel ve geçmiş dönemlerin maaş bordrolarını çıkar, çıkmaz e-bordro uygulamasından öğrenebiliyor. Maliye Bakanlığı e-bordro uygulaması ile birlikte maaş bordrosunun gelmesini beklemek sona ermiş oldu. Peki E Bordro maaş sorgulama nasıl yapılır?

Maliye Bakanlığı Muhasebat Dairesi Başkanlığı e-bordro uygulaması kamu çalışanlarınca kullanılabiliyor. Kamu çalışanları en güncel ayın maaş bordrosunu dahi internette e-bordro uygulamasından görebiliyor. Ayrıca e-bordro uygulaması üzerinden güncel ayın dışında geçmiş ayların da maaş bordroları görülebiliyor.

E-BORDRO NEDİR?

"Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti" devlet memurlarının kendilerine ait bordroları listeleyip bordro detaylarını görüntüleyebildikleri bir hizmettir. E-Bordro sisteminden sadece 2006/4 sayılı Başbakanlık genelgesi kapsamında maaşları Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden ödenen, 657 sayılı kanuna tabi memurlar ile kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan personel yararlanabilir. 4C veya farklı şekilde sözleşmeli olarak çalışan memurlar bu sistemden yararlanamaz.

E-BORDRO SORGULAMA

Öncelikle www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama linki üzerinden sisteme giriş yapmanız gerekir. E-Devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra E-Bordro sorgulama sayfası üzerinden ilk adım olarak 'Yıl Seçiniz' butonunu kullanarak görüntülemek istediğiniz yılı seçin.

İkinci adım olarak ise 'Ay Seçiniz' butonu üzerinden görüntülemek istediğiniz bordro döneminin ayını seçiniz. Son olarak da 'Sorgula' butonunu kullanarak bordronuzu sorgulayabilirsiniz.

BARKODLU BORDRO NASIL YAZDIRILIR?

PTT’den alacağınız e-devlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresindeki e-Bordro Sorgulama sayfasına giriş yapınız.

Giriş ekranından bordro almak istediğiniz ay ve yılı seçerek maaş bordronuzu görüntüleyiniz.

Bordronuzu görüntüledikten sonra, bordro ekranının sağ üstündeki[Bordro Görüntüle (Pdf)]tuşuna basınız

Yeni açılan ekrandaki[Barkodlu Belge Oluştur]tuşuna basınız.

Yeni açılan ekrandaki bilgilendirme metnini okuyup kabul ediniz.

Yeni açılan ekrandaki[Dosya İndir]butonuna basarak bordronuzu bilgisayarınıza indiriniz.

İndirdiğiniz barkodlu belgeyi yazdırınız.

MALİYE BAKANLIĞINDAN UYARI

Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Bordrolarınıza ulaşmak için geliştirilmiş herhangi bir mobil (Android, IOS, vb) uygulaması yoktur. Bakanlığımızın e-bordro hizmeti Eylül/2015 maaş döneminden itibaren sadece e-devlet şifrenizle www.turkiye.gov.tr kurumsal web adresi üzerinden sunulmaktadır.

Bu adres dışında farklı site ve uygulamalardan kimlik bilgilerinizi girerek maaş bordronuzu almanız durumunda; kişisel bilgileriniz ve bordro bilgileriniz dahil her türlü kişisel bilginizin güvenliğini sağlamak kullanıcının kendi sorumluluğundadır.

Bu adres dışında e bordro ile ilgili işlem yapıldığında meydana gelebilecek kişisel verilerinizin çalınması ile ilgili durumlardan kanuni olarak kurumumuz sorumlu değildir." denildi.

Türkiye’de internet altyapısı, modern yüzyılın hızla gelişen teknolojisi ile elde edilen yeni nesil imkanlar çerçevesinde her geçen gün daha geniş alanlara ulaşıyor. 21.yüzyılın gelişen ve büyüyen Türkiye’sinde 2000’li yılların ortalarından bu yana internet kullanım oranları her geçen gün katlanarak artıyor. İnternet hizmetleri günlük yaşamın merkezinde kendisine yer bulurken kamu hizmetleri de dijital platform üzerinden vatandaşlara ulaştırılmaya başlandı. Böylelikle günümüzde vatandaşlar kamu işlemlerini de internet ortamı üzerinden yapabilme şansına sahip olabilirken, Maliye Bakanlığı’nın e-bordro uygulaması oldukça yoğun ilgi görüyor.

Tüm çalışan vatandaşların her ay aldıkları maaşlarına ilişkin olarak ayrıntılı maaş dökümü bilgilerinin yer aldığı bir evrak olan maaş bordrosunu artık sanal ortam üzerinden de görebilme şansına sahip olunabilmesini sağlayan Maliye Bakanlığı’nın e-bordro uygulaması son dönemlerde internet kullanımının toplumun geneline yayılması ile birlikte oldukça yoğun ve sık bir şekilde kullanılmaya başlandı. Her geçen gün hızla gelişen modern yüzyıl teknolojisi ile birlikte artık dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de mobil akıllı cihazlar oldukça yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Türkiye’de modern yüzyıl teknolojileri olan mobil akıllı cihazların bu denli yoğun şekilde kullanılmaya başlanması, internetin insanların bulundukları her noktaya ulaşmasını sağlıyor. Bu şekilde nerede olursa olsun internet ortamına erişim sağlayabilme şansına sahip olabilen vatandaşların yaşamının her alanına ilişkin olarak sunulan her bir dijital hizmet uygulamasının sağladığı fırsatlarından kolaylıkla yararlanabilme şansına sahip olabilmesi sağlanıyor. Türkiye’de internet altyapısını en aktif şekilde kullanan kamu kurum ve kuruluşlarından birisi olan Maliye Bakanlığı’nın e-bordro uygulaması da oldukça yoğun ilgi görüyor.

Maliye Bakanlığı Muhasebat Dairesi Başkanlığı tarafından internet ortamı üzerinde hizmete açılan bir dijital kamu hizmet uygulaması olan e-bordro uygulaması, Türkiye’de yasal olarak tüm çalışanlara aldıkları maaşlarının ayrıntılı dökümünün yer aldığı maaş bordrosunun verilen evrakın artık internet ortamı üzerinden görüntülenebilmesine yardımcı oluyor. Maliye Bakanlığı Muhasebat Dairesi Başkanlığı tarafından elektronik ortam üzerinde hizmete açılan bu sanal maaş bordrosu uygulaması e-bordro ekranı internete erişim sağlanabilen her noktadan ve günün her saatinde ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Herhangi bir üyelik veya başvuru gerektirmeyen Maliye Bakanlığı’nın bu dijital hizmet ekranı Türkiye’de özel sektör alanında çalışarak Sosyal Sigortalar Kurumu mükellefi olan vatandaşlar tarafından kullanılamıyor.

Sadece kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olan vatandaşlar tarafından kullanılabilmekte olan Maliye Bakanlığı’nın e-bordro isimli uygulaması üzerinden en güncel ayın dahi memur maaşı bordrosunu görüntüleyebilme şansı bulunuyor. Maliye Bakanlığı Muhasebat Dairesi Başkanlığı tarafından hizmete açılan e-bordro isimli uygulama üzerinde tüm kamu çalışanları güncel ayın memur maaş bordrosunun dışında da geçmiş aylara ait olan memur maaş bordrosu evraklarını da görüntüleyebilme şansına sahip olabiliyor. Bu yüzden de günümüzde kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olan her bir kamu personeli tarafından T.C. kimlik numarası ve görülmek istenen maaş bordrosunun ay/yıl bilgileri ile kullanılabilmekte olan e-bordro uygulaması yoğun olarak kullanılıyor.

MEMURLARA 10 PUANLIK ZAM GELİYOR

15 Ekim zammıyla 223 milyon 200 bin liraya çıkan 15’in 1’indeki bir devlet memurunun eline 15 Kasım’da 237 milyon 38 bin lira, 15 Aralık’da ise 246 milyon 282 bin lira geçecek.

İki aylık zam Genel Müdür maaşında ise 141 milyon 49 bin lira artış sağlayacak. Bu durumda son zamla 1 milyar 363 milyon 880 bin lira olan Genel Müdür maaşı, 15 Kasım’da 1 milyar 448 milyon 440 bin liraya, 15 Aralık’da da 1 milyar 504 milyon 929 bin liraya yükselecek.

Kasım ve Aralık zamlarıyla 11’in 1’indeki bir polisin maaşında 46 milyon 686 bin lira, 8’in 3’ündeki bir doktorun maaşında 48 milyon 532 bin lira, 1’in 4’ündeki bir öğretmenin eline de 44 milyon 259 bin artış olacak.

5 KEZ EK ARTIŞ YAPILDI

Memura enflasyon artı 2 puanlık refah payını içeren zam uygulamasıyla, Ocak ve Temmuz’daki genel zamların dışında maaşlarda yılbaşından bu yana 5 defa ek artışa gidildi. Maaşlara yılın ilk yarısı için yapılan yüzde 10’luk genel zammın ardından, toplam zam enflasyonun altında kalınca memura 15 Nisan’da yüzde 2.5, 15 Mayıs’da yüzde 10.1, 15 Haziran’da da yüzde 5 zam verildi.

Temmuz’da ise yüzde 5’lik ikinci yarı yıl zammı yapıldı. Ancak toplam zam yine enflasyonun altında kalınca 15 Eylül’de memurlar yüzde 3.4 ek zam aldı. Eylül ayı enflasyonunun ardından da 15 Ekim’den geçerli olmak üzere maaşların yüzde 3.4 arttırılması kararlaştırıldı. Böylece, son zamla memur maaşlarındaki toplam artış yüzde 49.7’ye yükseldi.

<p class='MsoNormal'>Kovid-19 ile mücadele eden birçok ülkede yürütülen aşı  çalışmaları umut vadede

Yerli aşıda son durum ne?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Düzce'de yaralı bulunan şahin tedavi altına alındı

Hayranları Bogota'daki berberlerde Maradona'nın portresini kafalarına kazıttı