• $16,6893
  • €17,5773
  • 976.114
  • 2490.24
22 Şubat 2021 Pazartesi 20:05 | Son Güncelleme:

Dogecoin'lerle ilgili dikkat çeken iddia... Gizemli yatırımcı Elon Musk mı?

Dogecoin'lerle ilgili dikkat çeken iddia... Gizemli yatırımcı Elon Musk mı"

2013 yılında iki yazılımcı tarafından şaka amaçlı kurulan Dogecoin'lerle ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Dogecoin'lerin yüzde 28'inin bir kişide olduğunun ve değerinin 2,1 milyar dolar olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte bu kişinin Elon Musk olabileceği ileri sürüldü.

10 milyar dolar değere ulaşan Dogecoin'in yüzde 28'inin bir kişiye ait olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte, bu kişinin Elon Musk olabileceği iddia edildi.

Ntv'nin Wall Street Journal'dan aktardığı habere göre, kayıtlarda bulunan ve dolaşımda olan Dogecoin'lerin yüzde 28'inin bir yatırımcıda olduğu belirtilirken, kişinin ya da kuruluşun açıklanmadığı bildirildi. Dogecoin'lerin yüzde 28'inin 2,1 milyar dolar değerinde olduğu belirtilirken tedavüldeki kripto paraların güncel değerinin 10 milyar doları aştığı bildirildi.

HAKKINDA SIK SIK PAYLAŞIM YAPIYOR

Wall Street Journal ise haberinde bu ismin Tesla CEO'su Elon Musk olabileceğini söylüyor. Haberde, Elon Musk'ın Dogecoin ile ilgili sık sık twit attığının altı çizilirken, Clubhouse'da yaptığı sohbette sık sık Dogecoin'den bahsettiği bildirildi.

Musk, aya giden bir roket fotoğrafının ardından "Doge" twiti attı. Daha sonra da "Dogecoin insanların kripto parasıdır" şeklinde twit atmıştı.

Bunun üzerine kripto para piyasası hareketlenirken kripto para web sitesi Coindesk'te Dogecoin yüzde 67,99 artarak 0,054496 dolara yükselmişti.

'ASLAN KRAL' GÖNDERMESİ

"Ur welcome" (Bir şey değil) başlığıyla bir fotoğraf da paylaşan Musk'un fotoğrafta, kült Aslan Kral filminde maymunun aslanı kaldırdığı sahneye ithafen, Dogecoin'in simgesi olan Shiba Inu köpeğini havaya kaldırdığı görülüyor.

Elon Musk'ın daha önce, "Muhtemelen en eğlenceli ve en ironik sonuç, Dogecoin'in gelecek dünyanın para birimi haline gelmesi olacaktır" sözüne değinilirken Musk'ın, Dogecoin'in "internetin para birimi" olmasına yardım edeceğini söylediğinin altı çizildi.

15 Şubat'ta ise Elon Musk, "Büyük Dogecoin sahipleri, madeni paralarının çoğunu satarsa, benim tam desteğimi alacak. Bana göre Dogecoin'de gerçek sorun çok fazla yığılma olması" demiş, paralarının çoğunu satan şaka tabanlı dijital para birimi Dogecoin'in başlıca sahiplerini desteklediğini ve Dogecoin'de çok fazla yığılma olduğunu hissettiğini açıklamıştı.

9 AYLIK OĞLUNA DOGECOİN ALDIĞINI AÇIKLAMIŞTI

Bir başka açıklamasında ise Elon Musk, Kanadalı şarkıcı Claire Elise Boucher ile olan çocuğu X Æ A-Xii için Dogecoin satın aldığını açıklamış, 10 Şubat tarihli gönderisinde "bebek HODler (birikimci)" olarak bahsettiği 9 aylık oğlunun en genç kripto para yatırımcısı olduğunu belirtmişti.

ŞAKA AMAÇLI GELİŞTİRİLDİ

2013'te Jackson Palmer ve Billy Markus tarafından şaka amaçlı olarak geliştirilen Dogecoin, simgesi olan Shiba Inu köpeğinin ünlü isimler tarafından paylaşılmasıyla popülaritesini artırmıştı.

9 Şubat'ta Elon Musk ve Snoop Dog, kripto para birimi hakkında twit atmış, Dogecoin anlık olarak yüzde 100'e kadar değer kazanmış, daha sonra gün sonunu yüzde 31 kazançla bitirmişti.

Türkiye'den kardeş ülkelere açık çek: Kısıtlama olmayacak
Türkiye'den kardeş ülkelere açık çek: Kısıtlama olmayacak

Türkiye'den kardeş ülkelere açık çek: Kısıtlama olmayacak

Hazine'den ekonomi düzenlemesiyle ilgili açıklama: Finansal istikrar için tedbirler alınıyor
Hazine'den ekonomi düzenlemesiyle ilgili açıklama: Finansal istikrar için tedbirler alınıyor

Hazine'den ekonomi düzenlemesiyle ilgili açıklama: Finansal istikrar için tedbirler alınıyor

Türkiye'den yeni milli hamle! TOGG için doping olacak
Türkiye'den yeni milli hamle! TOGG için doping olacak

Türkiye'den yeni milli hamle! TOGG için doping olacak

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...