• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
24 Eylül 2021 Cuma 09:25 | Son Güncelleme:

Diyanet Vakfı burs başvuru sonuçları nasıl öğrenilir? 2021 Diyanet burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Diyanet Vakfı burs başvuru sonuçları nasıl öğrenilir" 2021 Diyanet burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak"

Diyanet burs başvuru sonuçları merak ediliyor. 20 Ağustos tarihinde başlayan başvurular 19 Eylül'de sona erdi. İlahiyat Akademi, Özel Destek Akademi, Lisansüstü İlahiyat Akademi ve Uluslararası İmam Hatip Mezun Destek programlarında yer alan öğrenciler başvurularını yaptı. Başvuru değerlendirme sürecinin ardından sonuçlar da açıklanmış olacak. Peki, Diyanet burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Diyanet Vakfı burs başvuru sonuçları nasıl öğrenilir?

Diyanet Vakfı burs başvuru sonuçları yakından takip ediliyor. İlahiyat Akademi, Özel Destek Akademi, Lisansüstü İlahiyat Akademi ve Uluslararası İmam Hatip Mezun Destek programlarında eğitim alacak öğrenciler başvurularını yaptı. Peki, Diyanet burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Diyanet Vakfı burs başvuru sonuçları nasıl öğrenilir?

DİYANET BURS BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

19 - 24 Eylül 2021 tarihleri arasında başvurular değerlendirilecek. 24 Eylül - 05 Ekim 2021 tarihlerinde aday öğrenci mülakat süreci başlayacak. 05-10 Ekim 2021 tarihleri arasında mülakat değerlendirme gerçekleştirilecektir.

Diyanet burs başvuru sonuçları, 10 Ekim'den sonra ilan edilecek.

DİYANET VAKFI BURSU NE KADAR?

Diyanet Vakfı bursu alamaya hak kazanan, belirtilen şartı ve başvuru işlemlerini tamamlayan öğrenciler için burs desteği verilmektedir. Diyanet Vakfı burs ücretleri, öğrencilerin öğretim programına yerleşme puanı ve yerleşme sırasına göre belirlenmektedir.

Öğrencilerin yerleşme puanı ve sırası kapsamında alacağı burs ücretleri değişiklik göstermektedir. Ayrıca Diyanet Vakfı bursu tek bir burs olamamakla beraber, vermiş olduğu burslar kapsamında da ayrı burs ücretleri bulunmaktadır. Örneğin, 12 aylık süre kapsamında lisansüstü akademik bursu kazanan öğrencilere, yüksek lisans yapanlara, 750 TL, doktora öğrencilerine de 1000 TL burs ücreti yatırılmaktadır.

  • Diyanet burs başvuru sonuçları
  • Diyanet burs başvuru sonuçları açıklandı mı
  • Diyanet burs başvuru sonuçları ne zaman
  • Diyanet vakfı burs başvuru sonuçları
  • Diyanet burs başvuru sonuçları 2021
<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi