• $ 6,8623
  • € 7,7465
  • 395.805
  • 119339
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
23 Haziran 2020 Salı 02:20 | Son Güncelleme:

Dev savunma ihracatında kritik imza

Türkiye'nin en büyük savunma ihracatı olan Pakistan MİLGEM Projesi'ne yönelik yurtiçinde kritik bir işbirliği anlaşmasına imza atıldı.

Yapılan açıklamaya göre, STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ’den (STM) yapılan açıklamaya göre, şirketle Askeri Fabrika ve Tersane İşletme AŞ (ASFAT) arasında Ana Tahrik Sistemi tedariki ve entegrasyonuna yönelik mühendislik çözümleri konusunda anlaşma imzalandı. Gemilerin en önemli platform sistemlerini oluşturan ana tahrik sistemleri, gemilerin hareketini sağlıyor.

KÜRESEL MARKA

Pakistan’ın ihtiyaçlarına yönelik olarak farklı askeri deniz projelerinde de doğrudan yer alan STM, Ocak 2013’te imzaladığı ve Ekim 2018’de teslim ettiği Pakistan Deniz İkmal Gemisi’yle Haziran 2016’da imzaladığı ve başarılı şekilde devam eden Pakistan Agosta 90 B Denizaltı Modernizasyonu’yla bu ülkede faaliyet gösteriyor. STM, askeri denizcilik alanında Türkiye’nin küresel markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 

GELİNEN AŞAMAYI GÖSTERİYOR 

STM, MİLGEM Projesi’nde de kritik görevler üstlendi. Türk sanayiinde yerlileştirmeye önemli katkılar sundu. Türkiye’nin sahip olduğu milli yeteneğin Pakistan’a ihracatı, ülke sanayii ve mühendislik kabiliyetinin geldiği aşamayı göstermesi açısından önem taşıyor. 

Terör örgütü PKK'nın yaktığı ormanlar...

Terör örgütü PKK'nın yaktığı ormanlar...

Meslek lisesi öğretmenlerinin ürettiği 'temassız' el dezenfekta

Meslek lisesi öğretmenlerinin ürettiği ''temassız'' el dezenfektan cihazına yoğun ilgi

Gelibolu'daki yangının boyutu ortaya çıktı

Gelibolu'daki yangının boyutu ortaya çıktı

Hileli kıyma ve kırmızı et nasıl anlaşılır?

Hileli kıyma ve kırmızı et nasıl anlaşılır?