• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
16 Şubat 2021 Salı 11:54 | Son Güncelleme:

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor! Yeme içme sektöründe tedbirler esnetilecek mi?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor! Yeme içme sektöründe tedbirler esnetilecek mi"

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Aylardır paket servis ve gel-al dışında hizmet veremeyen yeme içme sektörünün de gözü bu kritik toplantıda olacak? Peki tedbirler gevşetilecek mi? İşte haberimizin ayrıntıları...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ni yarınki en önemli gündem maddelerinden birisi de kısıtlama ya da bazı tedbirlerin esnetilmesi...

TRT Haber'in haberine göre toplantıda başta koronavirüs (Covid-19) olmak üzere ülke gündemindeki çeşitli konular ele alınacak.

Bilim Kurulu tavsiye kararları doğrultusunda önlemlerin esnetilmesine ya da aynen devam ettirilmesine karar verilecek.

TEDBİRLER ESNETİLECEK Mİ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgın yönetiminde yeni bir döneme geçildiğini açıklamıştı. "Yerinde Karar Dönemi" ile bundan önce, Türkiye geneli için alınan ya da kaldırılan kısıtlama kararları, artık illere göre değişebilecek. Bununla birlikte, kısıtlama ya da bazı tedbirlerin esnetilmesi gündemde.

TALEPLER GÖZDEN GEÇİRİLECEK

Esnafın gözü kısıtlamalar konusunda yapılacak değerlendirmelerde olacak. Hükümetin önceliği mücadelede bir zafiyet yaşanmaması. Ancak yine de talepler gözden geçirilecek.

YEME İÇME SEKTÖRÜNDE AÇILMA BEKLENTİSİ

Restoran ve lokantalar aylardır paket servis ve gel-al dışında hizmet veremiyor. Vakalar azalınca restoranların yeniden açılması gündeme geldi.

Yeme içme sektöründe, yarınki Kabine toplantısı sonrası esneklik sağlanması beklentisi oluştu. Toplantıdan bu yönde bir karar çıkarsa, restoran ve lokantalar belli kurallar çerçevesinde kapılarını yeniden açabilecek. Bu işletmeler Türk Standartları Enstitüsünce de denetlenecek.

<div><br></div><p><br></p>

28 Şubat'tan akılda kalanlar

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek