• $8,5105
  • €10,2956
  • 498.658
  • 1441.33
01 Mayıs 2021 Cumartesi 10:03 | Son Güncelleme:

Ciro kaybı desteği başvuru şartları neler? Ciro kaybı desteği başvuru nasıl ve nereden yapılır?

Ciro kaybı desteği başvuru şartları neler" Ciro kaybı desteği başvuru nasıl ve nereden yapılır"

Ciro kaybı desteği başvuru süresi uzatıldı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş başvuru sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu destek koronavirüs salgını sürecinde Ekonomik İstikrar Kalkanı Tedbirleri arasında bulunuyor. Peki, Ciro kaybı desteği başvuru şartları neler? Ciro kaybı desteği başvuru nasıl ve nereden yapılır?

Ciro kaybı desteği başvuru için tarih uzatıldı. Ülkemizde İstikrar Kalkanı Tedbirleri kapsamında mali kayıpları azaltmak amacıyla gelir kaybı, ciro kaybı, kira ve sigorta prim destekleri gündeme geldi. Ticaret Bakanı Mehmet Muş başvuru sürelerinin uzatıldığını duyurdu. Ciro kaybı desteği başvuru şartları neler? Ciro kaybı desteği başvuru nasıl ve nereden yapılır?

CİRO KAYBI DESTEĞİ BAŞVURU NASIL YAPILIR?

İşletmelere verilecek olan ciro kaybı desteği için başvurular e-devlet sistemi üzerinden alınacak.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, yiyecek-içecek sektöründeki işletmeler için devreye alınan ciro kaybı desteklerinin başvuru süresinin uzatıldığını söyledi.

CİRO KAYBI DESTEĞİ BAŞVURU EKRANI

Bakan Muş, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Salgından olumsuz etkilenen yiyecek-içecek hizmeti faaliyetlerinde bulunan işletmelerimize yönelik geri ödemesiz ciro kaybı desteklerinde başvuru sürelerini, işletmelerimizin hak kaybına uğramaması için uzattık.

Desteklerden yararlanma şartlarını taşıyan fakat çeşitli sebeplerle başvuruda bulunamayan işletmelerimiz, 31 Mayıs 2021 tarihi saat 23.59'a kadar başvurularını e-Devlet üzerinden yapabilecekler." dedi.

CİRO KAYBI DESTEĞİ ŞARTLARI NELER?

Destek programından, 2019 ve öncesi başladığı işine devam eden ve 27 Ocak tarihi itibarıyla faal mükellefiyeti bulunan, 2019 takvim yılındaki cirosu 3 milyon TL ve altında olan, söz konusu yıldaki cirosuna oranla 2020'de cirosu yüzde 50 ve üzerinde bir oranda azalan yiyecek ve içecek alanında faaliyet gösteren KDV mükellefiyeti olan işletmeler esas faaliyet konusu üzerinden yalnız bir kez faydalanabilecek.

Ciro kaybı desteği, tek seferde ödenmek üzere 2,000 TL'den az ve 40,000 TL'den fazla olmamak üzere işletmelerin 2020 cirolarının 2019 cirolarına göre azalan tutarının yüzde 3'ü olarak belirlenecek.

İşletme cirolarının tespitinde 27 Ocak tarihi itibarıyla 2019 ve 2020 vergilendirme dönemlerine ilişkin olarak verilen KDV beyannameleri esas alınacak. Söz konusu tarihten sonra 2019 ve 2020'deki dönemlere ilişkin olarak verilen beyannameler (düzeltme beyannameleri dâhil) ciro hesaplamasında dikkate alınmayacak.

  • Ciro kaybı desteği
  • Ciro kaybı desteği başvuru
  • Ciro kaybı desteği başvuru şartları
  • Ciro kaybı desteği şartları
<p>Tarihçi-Yazar Koray Şerbetçi bu hafta Kestirmeden Tarih  programında Kudüs özel bölümüyle karşını

Medeniyetlerin aynası Kudüs… Kadim şehre kim ne getirdi?

NASA Mars'ın 3 boyutlu görüntülerini yayınladı

Düştüğü dere yatağında 5 gün mahsur kaldı

Mersin sahilinde bulundu! Sahil güvenlik hemen çalışma başlattı