• $8,0849
  • €9,7317
  • 462.882
  • 1393.4
23 Mart 2021 Salı 10:36 | Son Güncelleme:

ÇAYKUR işçi alımı 2021 başvurusu nasıl yapılır? ÇAYKUR işçi alım başvuru şartları nedir?

ÇAYKUR işçi alımı 2021 başvurusu nasıl yapılır" ÇAYKUR işçi alım başvuru şartları nedir"

ÇAYKUR; Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun İllerinde işçi ihtiyacı bulunan yaş çay fabrikalarına 200 geçici çay eksperi ve 300 geçici beden işçisi alımı yapacak. ÇAYKUR işçi alımı 2021 başvurusu nasıl yapılır? ÇAYKUR işçi alım başvuru şartları nedir? gibi soruların yanıtları tüm başvuru yapmak isteyenler tarafından araştırılmaya başlandı. ÇAYKUR işçi alımına dair tüm detaylar haberimizde...

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilana göre; Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun İllerinde işçi ihtiyacı bulunan yaş çay fabrikaları için Çay Eksperliği veya Çay Tarımı ve İşletme Teknolojisi bölümü mezunu 200 geçici çay eksperi ve noter kurası ile 300 geçici beden işçisi (tahmil tahliye) alınacak. Peki, ÇAYKUR işçi alımı 2021 başvurusu nasıl yapılır? ÇAYKUR işçi alım başvuru şartları nedir? İşte tüm merak edilenler...

ÇAYKUR İŞÇİ ALIMI BAŞVURU NASIL YAPILIR?

İşe girmek isteyen işçi adayları 22.03.2021 – 26.03.2021 tarihileri arası 5 işgününde İş Kurumu İl ve İlçe Müdürlükleri aracılığıyla veya Çalışma ve İş Kurumunun www.iskur.gov.tr resmi internet sitesinden müracaat edebilecekler. İşçi adayları ikamet ettikleri İl için bildirilen işyerlerimizden sadece biri için iş başvurusu yapacak. Birden çok işyeri için başvuruda bulunanların başvuruları geçersiz sayılacak.

ÇAYKUR İŞÇİ BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Geçici çay eksperi başvuruları ile ilgili Çaykur'dan yapılan açıklama şu şekilde:

"Geçici çay eksperi başvuruları Cumhuriyet Çay Fabrikası için ilana çıkılarak alınacak akabinde başvuruları kabul edilen çay eksperleri adayları için Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlemler tesis edilerek Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun İllerindeki ihtiyaçlı fabrikalarımıza işe girmeye hak kazananların dağıtımı yapılacaktır."

ÇAYKUR MEVSİMLİK İŞÇİ ALIMI KURALARI NE ZAMAN?

Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun illerinde işe alınacak geçici beden işçileri, 12 Nisan 2021 Pazartesi günü saat 10.00 da Rize Yenişehir Kapalı Spor Salonunda İŞKUR nihai listeleri esas alınarak noter huzurunda yapılacak olan kura çekimiyle belirlenecek.

İşe girmeye hak kazanan işçiler talep ettikleri işyerine 2021 yılı yaş çay kampanyası açılışından itibaren işe başlatılacak, işe başlamayan veya istenen belgeleri ibraz edemeyenlerin yerine yine noter kura sıralamasında belirlenen yedek listedeki sıralamaya göre işyerine tahsis edilen sayı kadar işçinin işe başlaması sağlanacak. İşe başlatılan işçilerin tescil işlemleri işyerinin bağlı bulunduğu İş Kur İl Müdürlüğünce yapılacak.

ÇAYKUR İŞÇİ ALIM BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

İş başvurusunda bulunacak geçici çay eksperi adaylarının;

1- MYO Çay Eksperliği veya Çay Tarımı ve İşletme Teknolojisi bölümü mezunu,

2- 2020 KPSS Ön lisans P93 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olması,

İş başvurusunda bulunacak geçici beden işçisi (tahmil-tahliye) adaylarının;

- 18- 50 yaş aralığında,

- Erkek,

- En az İlkokul mezunu,

Müracaat edecekleri işyerinin bağlı bulunduğu İlin İl ve İlçelerinde ikamet etme şartı aranıyor.

  • ÇAYKUR işçi alımı
  • ÇAYKUR personel alımı
  • ÇAYKUR işçi alım şartı
  • ÇAYKUR başvurusu
  • ÇAYKUR mevsimlik işçi alımı
  • ÇAYKUR işçi alımı 2021
  • ÇAYKUR işçi kurası
<p>İzmir'de Murat A. adlı şahıs annesinin eski eşi Mahmut Karşıcı'yı sokak ortasında pompalı tüfekle

Sokak ortasında pompalı dehşeti! Cinayet anları güvenlik kamerasında...

2 bin yıllık Roma yolu gün yüzüne çıkarılıyor

Gökyüzünün hakimleri DHMİ Havacılık Akademisinde yetişiyor

Ordu'da selde hasar gören 154 yıllık ahşap cami restore edildi