• $9,5851
  • €11,1396
  • 556.771
  • 1492.93
12 Ekim 2021 Salı 09:26 | Son Güncelleme:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı uzman yardımcısı başvuru şartları neler? ÇSGB uzman yardımcısı alımı başvurusu nasıl yapılır?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı uzman yardımcısı başvuru şartları neler" ÇSGB uzman yardımcısı alımı başvurusu nasıl yapılır"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 125 uzman yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. Konu hakkında açıklama yapan Bakan Vedat Bilgin, "Sevgili gençler; Bakanlığımız bünyesinde istihdam edilmek üzere 125 çalışma uzman yardımcısı alımı yapacağız. Başvurularınızı 12 Ekim 2021 itibarıyla yapabilirsiniz." dedi. Peki, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı uzman yardımcısı alımı başvuru şartları neler? ÇSGB 125 uzman yardımcısı alımı başvurusu nasıl yapılır?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı uzman yardımcısı alımı başvuru şartları merak ediliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Sevgili gençler; Bakanlığımız bünyesinde istihdam edilmek üzere 125 çalışma uzman yardımcısı alımı yapacağız. Başvurularınızı 12 Ekim 2021 itibarıyla yapabilirsiniz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik teşkilatımızı sizlerle daha da güçlendireceğiz. Şimdiden hayırlı olsun" dedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı uzman yardımcısı alımı başvuru şartları neler? ÇSGB 125 uzman yardımcısı alımı başvurusu nasıl yapılır?

ÇSGB UZMAN YARDIMCISI ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde yer alan genel şartlara sahip olmak.

2- Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren ve yukarıda yer alan tabloda belirtilen öğrenim dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

3- ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında, yukarıdaki tabloda puan türleri başlığı altında belirlenen puan türlerinden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

4- 2021 yılının ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak.5- Askerlik çağına gelmiş erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

ÇSGB 125 PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar başvurularını 12 Ekim (10:00) - 7 Kasım 2021 (23:59) tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştirecekler.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER HANGİLERİ?

1- Yurt dışındaki öğrenim kurumlarından mezun olanlar için diploma denklik belgesinin aslı veyaBakanlıkça onaylı örneği.

2- Eğitim dilinin Arapça olduğuna ilişkin öğrenim kurumlarından alınacak belge (İlgili gruba başvuracak adaylar için).

3- Yabancı dil belgesi (Tabloda yabancı dil sınav puanı belirtilen gruplara başvuracak adaylar için).

4- Özgeçmiş

  • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı uzman yardımcısı alımı
  • ÇSGB uzman yardımcısı alımı
  • uzman yardımcısı başvuru şartları neler
  • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı uzman yardımcısı başvurusu
  • uzman yardımcısı alımı başvurusu nasıl yapılır
  • ÇSGB 125 uzman yardımcısı
<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri

''Gıda Denetim Seferberliği'' kapsamında Trakya'da denetimler başladı