• $7,4204
  • €9,0148
  • 445.695
  • 1569.35
10 Ocak 2021 Pazar 07:01 | Son Güncelleme:

Bu yıl 3 bin kişiyi işe alacak

Bu yıl 3 bin kişiyi işe alacak
- YAŞAR KIZILBAĞ

42 bin çalışanıyla hastane, AVM, banka gibi yerlerde hizmet veren ISS Group, artan şehir hastanelerinin de etkisiyle bu yıl 3 bine yakın yeni istihdam sağlamayı planlıyor.

Temizlik, yemek, güvenlik tesis yönetimi konusunda 42 bin çalışanla hizmet veren ISS Group, bu yıl 3 bin kişiyi almayı planlıyor. ISS Türkiye CEO’su Cavit Habib, geçen yıl yeni açılan şehir hastaneleri ve hükümetin aldığı tedbirler sayesinde istihdamı koruduklarını belirterek, “Halen Adana, Elazığ, Kayseri, Konya ve Çam Sakura gibi şehir hastanelerinde hizmet veriyoruz. Bu hastaneler sayesinde istihdamı korumayı başardık. Şehir hastaneleriyle yüzde 5 büyüdük. Bu yıl içinde büyümeye bağlı olarak 2-3 bin istihdam artışı planlıyoruz” ifadelerini kullandı. Habib, halen 42 bin çalışanın 10 bininin sağlık tesislerinde görev yaptığını belirtti. İstihdamı korumak için alınan tedbirlerden de bahseden Habib, şunlar söyledi:

DEVLET DAHA NE YAPSIN?

“Hükümet o kadar çok teşvik verdi ki, daha ne yapsın. Pandemide mart başından itibaren ofisi kapattık. Daha sonra müşterilerimizin personellerini kısa dönem çalışma ödeneğine geçirdik. 14 bin kişi kısa çalışmaya geçti ancak daha sonra bunu 4 binlere çektik.” ISS Group çalışan sayısı açısından Türkiye’nin 10. büyük şirketi konumunda bulunuyor. Şirket kadın çalışan sayısı açısından ise 3. sırada yer alıyor. 

HALKTAN DESTEK BEKLİYORUZ

Halktan da destek isteyen Habib, “Arkadaşlarımız halka açık yerlerde çalışıyor. Halkın da onlara destek olması lazım. Büyük risk içindeler. Özellikle AVM’lerde hastalanan arkadaşımız çok” ifadelerini kullandı. Habib ayrıca, yıl başına kadar 500’e yakın pozitif vakayla karşılaştıklarını anlattı. 

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden canlı bağlantıyla AK Parti 7. Olağan

Başkan Erdoğan: Eyvallahımız olmayacak

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Azerbaycan'da 20 Ocak Katliamı'nın kurbanları yad ediliyor

Çanakkale Savaşları Araştırma Merkezi ve Kütüphanesi açılıyor