• $7,8158
  • €9,4809
  • 461.388
  • 1330.87
26 Temmuz 2019 Cuma 10:29 | Son Güncelleme:

Bosch, bu yıl Türkiye'ye 1.2 milyar lira yatıracak

Bosch, bu yıl Türkiye'ye 1.2 milyar lira yatıracak

2018 yılını yüzde 25 büyüme ve 19 milyar TL ciroyla kapatan Bosch, bu yıl TL bazında yüzde 16 ciro artışı hedefliyor. Steven Young, “1.2 milyar TL yatırım planımız var” dedi.

2018 yılında Türkiye’de 1 milyar TL’nin üzerinde yatırım yapan Bosch, bu yıl 1.2 milyar TL yatırım planlıyor. Bosch Türkiye CEO’su Steven Young “Geçen yıl 19 milyar TL’nin üzerinde satış geliri elde ettik. Ve ciroyu TL bazında yüzde 25 artırdık” dedi. 

Bu yıl ise zorlu ekonomik ortama rağmen 2018'deki satışları geçmeyi hedeflediklerini anlatan Young, “Türk Lirası bazında yüzde 16 ciro artışı hedefliyoruz. Bu yılki yatırım tukarımız ise 1 milyar 200 milyon TL civarında yatırım olacak” diye konuştu. 

TASARIM MERKEZİ KURULDU 
Bosch Türkiye ekibinin önemli ilklere imza attığını hatırlatan Young, "2018'de dünya otomotiv firmaları için çalışmak üzere İstanbul’da Tasarım Merkezi kuruldu. Merkezin müşterileri arasında dünyanın önde gelen otomobil markaları var ve bunların sayısı artıyor" dedi. 

YERLİ OTO İÇİN BİZ DE HAZIRIZ 

YOUNG, geçmiş yıllarda Bosch Türkiye’de genel müdürlük görevi üstlenmiş olan Mehmet Gürcan Karakaş’ın Türkiye Otomobil Girişim Grubu’nun CEO’su olması hatırlatırlığında ise; “Bu bizi sevindiren bir gelişme oldu. Biz de Bosch olarak mutlaka bu projenin içinde olmak istiyoruz. Görüşmelerimiz de var” diye konuştu.

<p>Başkan Recep Tayip Erdoğan'ın Ayasofya Camii'nde cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. C

Başkan Erdoğan'dan, 'aşı olacak mısınız?' sorusuna yanıt: Sağlık için gerekeni yaparım

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Azerbaycan'da şehit olan askerler saygı duruşuyla anıldı

Türkiye'nin ''en büyük'' canlı hayvan pazarı perşembe günleri kurulacak