• $ 5,8696
  • € 6,5994
  • 253.241
  • 92.249
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

BMC’nin VURAN 4×4’ü, 120 mm’lik havan topu ile vuracak

BMC; dünyanın en geniş çaplı uluslararası savunma sanayisi fuarlarından biri olan ve bu yıl 11-15 Haziran tarihlerinde 63 ülkenin katılımı ile düzenlenen Eurosatory fuarında, ürün ailesinden 6 araç sergiliyor.

Standında KİRPİ II, AMAZON, KİRPİ II AMBULANS’a ve 5 Ton Taktik Tekerlekli Araç (TTA)’ı sergileyen BMC, fuara VURAN aracının ise 2 farklı sürümünü getirdi. Firma, bunlardan 120 mm havan topu entegre edilen VURAN aracını ilk kez Eurosatory’de sergiliyor.

VURAN’ın yeni sürümünün arka bölümünde, ASELSAN’ın 120 mm ALKAR Havan Silah Sistemi bulunuyor. Araç’ın arak bölümünün tavanı, silah sisteminin kullanılabilmesi maksadıyla açılabilir şekilde tasarlandı.

Aracın komutan, doldurucu ve şoför olmak üzere 3 personel ile kullanılıyor. İçerisinde bulunan emniyetli raflarda 15 mühimmat taşıyabilen araç, kullanıcı istekleri doğrultusunda yivli veya yivsiz namluya sahip havan sistemi ile donatılabiliyor. Silah sistemi yivsiz namlu ile donatılması halinde dakikada 10, yivli namlu ile de dakikada 6 atış yapabiliyor.

BMC, aracın, entegrasyon testleri de dahil olmak üzere pek çok testini tamamladı. Firma, hassas atış testlerinin başlaması için ise gün sayıyor.

(milscint)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ve CHP’nin İstanbul Büyükşehir

Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu´nun Ortak Yayın Öncesi İlk Karşılaşma Anı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

WhatsApp'tan yanlış fotoğraf göndermeyi bitirecek özellik

Canı sıkılınca yolcuları bu hale getirdi