• $8,8653
  • €10,4058
  • 501.225
  • 1384.68
4 Haziran 2021 Cuma 09:13 | Son Güncelleme:

Elon Musk tweet attı, Bitcoin tökezledi

Elon Musk tweet attı, Bitcoin tökezledi

Elon Musk, kripto para piyasalarını manipüle etmeye devam ediyor. Bitcoin'e karşı tavır alan ünlü iş insanı sosyal medya hesabı Twitter'dan kırık kalp emojisi paylaşarak 39 bin dolara kadar yükselen Bitcoin'in 37 bin dolara gerilemesine neden oldu.

Bitcoin'e karşı tavır alan ünlü iş insanı Elon Musk, olumsuz tavrını sürdürüyor. Musk, Twitter'dan kırık kalp emojisi paylaşarak 39 bin dolara kadar yükselen Bitcoin'in 37 bin dolara gerilemesine neden oldu.

Hürriyet'in haberine göre kripto para piyasalarında sert fiyat hareketlerine neden olan tweetleriyle bilinen milyarder iş insanı Elon Musk, Bitcoin yatırımcılarını üzdü. Bitcoin'e karşı tavır alan ve her fırsatta Dogecoin'i parlatmaya çalışan Musk, Twitter'dan attığı kırık kalp emojili tweet nedeniyle milyarlarca dolarlık satışa sebep oldu.

Geçtiğimiz gün toparlanma sergilemeye çalışan Bitcoin yüzde 3 civarında primle 39 bin dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Elon Musk'ın tweeti sonrasında ise 37 bin dolar seviyesine geriledi. Gün içinde en düşük 37 bin 367 dolar, en yüksek ise 39 bin 272 dolar seviyesini gördü.

BITCOIN'E KARŞI TAVIRLI

Musk, Bitcoin'e karşı olumsuz tavrını sürdürüyor. Sınırsız sayıda olan Dogecoin'e tutumu ise sürekli destekleyici nitelikte. Bitcoin ile Tesla otomobil satışını durduran Musk, Bitcoin'in çevreci olmayan yöntemlerle madenciliğe neden olmasından dolayı eleştirmişti. Sonrasında ise kripto para madencileriyle buluşup konsey kurulmasını kararlaştırmıştı.

ARKADAŞLARI BİRBİRİNE DÜŞÜRDÜ

Kripto para borsası Binance'ın CEO'su Changpeng Zhao ile arkadaş olan Elon Musk'ın arasını Bitcoin açtı. Zhao, hedefine milyarder iş adamı Elon Musk'ı koyarken Tesla otomobillerini de örnek gösterdi.

Zhao "Araba çalıştırmak için kullanılan elektrik çevre dostudur. Dünyanın en verimli finansal ağlarını çalıştırmak için kullanılan elektrik çevresel bir sorundur" tweetini attı.

  • Elun Musk
  • Elun Musk bitcoin
  • Bitcoin çakıldı
<p class='MsoNormal'>Gülenay Kalkan, geçen sezon FOX dizisi Yasak Elma'da Feride  karakteriyle izley

'Yasak Elma'dan neden ayrıldığını Akşam'a açıkladı

Biber kurutma mesaisi köyü adeta kırmızıya boyuyor

Sahili kaplayan su sümbülleri temizleniyor

Tescilli kayısı çekirdeğinden kurabiyeler damakları tatlandırıyor