• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
17 Şubat 2021 Çarşamba 12:11 | Son Güncelleme:

Bitcoin mi dolar mı altın mı? Fed Başkanı merak edilen soruyu yanıtladı

Bitcoin mi dolar mı altın mı" Fed Başkanı merak edilen soruyu yanıtladı
DHA

ABD Merkez Bankası başkanı Bullard, yatırımcıların merak ettiği "Yatırım için bitcoin mi altın mı dolar mı daha uygun?" sorusunu yanıtladı. Bitcoin'i dolara karşı bir tehdit olarak görmediğini söyleyen Bullard, küresel ekonominin dolar bazlı olmayı sürdüreceğinin altını çizerek "Altın fiyatları yükselse ya da düşse, Bitcoin'in fiyatı yükselse ya da düşse, bu durumu etkilemez" dedi.

ABD Merkez Bankası (Fed) St Louis Başkanı James Bullard, son dönemde hızla yükselen Bitcoin'i dolara karşı bir tehdit olarak görmediğini söyledi.

DHA'nın CNBC'den aktardığı habere göre, Bullard, "Bu konuda, yalnızca Fed politikalarını düşünüyorum; gördüğüm kadarıyla bu politika dolar ekonomisine dayanmaya devam edecektir" dedi.

Görülebildiği kadarlık bir süreçte, küresel ekonominin dolar bazlı olmayı sürdüreceğinin altını çizen Bullard, "Altın fiyatları yükselse ya da düşse, Bitcoin'in fiyatı yükselse ya da düşse, bu durumu etkilemez" dedi.

Analistler, Bullard'ın bu konuda, Bitcoin'in tarihinde ilk kez 50,00 doları aştığından kısa süre sonra konuştuğuna dikkat çekiyor.

Bitcoin'in toplam piyasa hacmi ise yaklaşık 2.0 milyar dolarlık artışla 919 milyar dolardan, 912 milyar dolara yükseldi. Böylece, JPMorgan Chase, Bank of Amerika ve Citigroup gibi devleri piyasa değerine göre en iyi varlıklar listesinde geride bırakarak, dokuzuncu sıraya yerleşti.

<p>İstanbul Halkalı'da büyük bir yangın çıktı. </p><p>Dumanlar kilometrelerce öteden görülürken, eki

Halkalı'da iş yeri yangını

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek