• $7,5311
  • €8,9811
  • 410.043
  • 1539.12
27 Ağustos 2012 Pazartesi 02:02 | Son Güncelleme:

Biletix hakkında soruşturma açıldı

Biletix hakkında soruşturma açıldı

Rekabet Kurulu Biletix Bilet Dağıtım Basım ve Ticaret A.Ş.'nin müşterileri ile akdettiği çeşitli sözleşmelerin ilgili pazarlara girişleri engellediği, bu suretle rekabetin kısıtlandığı iddiası üzerine soruşturma açtı.

Rekabet Kurumu'ndan yapılan açıklamada, Biletix Bilet Dağıtım Basım ve Ticaret A.Ş.'nin müşterileri ile akdettiği çeşitli sözleşmelerin ilgili pazarlara girişleri engellediği, bu suretle rekabetin kısıtlandığı iddiasına yönelik olarak resen başlatılan önaraştırmanın, Rekabet Kurulunca karara bağlandığı bildirildi.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 9 Ağustos 2012 tarihli toplantısında müzakere eden Kurul, bulguları ciddi ve yeterli bularak, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 41. maddesi uyarınca Biletix Bilet Dağıtım Basım ve Ticaret A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

4054 sayılı Kanun'un 4. maddesi, teşebbüsler arasındaki rekabeti sınırlayıcı anlaşmaları ve uyumlu eylemleri yasaklıyor. Soruşturma, Biletix Bilet Dağıtım Basım ve Ticaret A.Ş. tarafından "futbol müsabaka biletlerinin satışına aracılık hizmetleri pazarı"nda ve "canlı müzik etkinlikleri satışına aracılık hizmetleri pazarı"nda bir yılı aşan münhasırlık içeren sözleşmeler ve benzeri uygulamalar yoluyla 4054 sayılı Kanun'un 4. maddesinin ihlal edilip edilmediğinin tespiti amacıyla başlatıldı.

ANKA

<p>İnsanların, hayatı boyunca kilosunu sağlıklı bir düzeyde tutabilmesi kalbin de ilerleyen yaşlarda

Kalp hastaları dikkat! Fazla kilolar kalp sağlığımızı nasıl etkiliyor?

Antalya'daki yerleşik yabancılarKovid-19 aşısının ilk dozunu yaptırdı

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Bağdat'ta

Türk Kızılay Irak Delegasyonuna ait fırında üretilen ekmekleri mültecilere dağıttı