• $ 5,889
  • € 6,5329
  • 294.459
  • 121475
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Bekçilik sonuçları bugün açıklanır mı?

2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği için yazılı sınavda ve fiziksel sınavda başarılı olanlar sözlü mülakatlara katıldı. Bekçilik sözlü mülakatları Ekim ayında yapılmıştı. Türkiye genelinde binlerce bekçi adayı merakla bekçilik mülakat sonuçlarını bekliyor.

Gözler Ekim ayında yapılan sözlü mülakat sonuçları için Polis Akademisi Başkanlığı'nın Pa.edu.tr internet sitesine çevrildi. Yeni yıla günler kala sonuçların açıklanması bekleniyor.  Bekçi olmaya hak kazananların atamaları yapılacak. 

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI 2019 AÇIKLANDI MI?

Bekçilik sonuçlarının bu ay içerisinde açıklanacağı dair iddialar bulunuyor. Bekçilik sözlü mülakat sonuçlarına dair Polis Akademisi Başkanlığı tarafından herhangi resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Açıklama geldiğinde haberimizde olacak. 

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

BEKÇİLİK SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILIYOR?

Bekçilik sözlü sınavı esnasında adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilecek ve konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için yeterli süre verilecektir. Konu ile ilgili olarak komisyonca adaya haricen sorular da yöneltilebilecektir.

Adaylar;

a) Konu hakkındaki bilgi düzeyi,
b) Kendisinden istenileni kavraması,
c) Özgüveni,
ç) İfade etme yeteneği,
d) Beden dilini kullanma becerisi,
olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter (20) puan olmak üzere toplam (100) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.

Sözlü sınavda (100) puan üzerinden en az (70) puan alanlar başarılı sayılacaktır.

 


Plastik Malzemelerin Sağlığa Zararları #DoğalaDönüş

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!