• $ 5,9435
  • € 6,5621
  • 298.225
  • 121512
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Bekçi adayları sonuçları bekliyor

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sözlü sınavlarına katılan adaylar, gözlerini bekçilik sonuçlarına çevirdi. Ekim ayından bu yana sonuçları bekleyen bekçi adayları Polis Akademisi'nden gelecek duyuruyu dört gözle bekliyor.

30 Eylül - 12 Ekim arasında yapılan fiziki ve sözlü mülakat etabına katılan bekçi adayları sık sık Polis Akademisi'nin sitesini ziyaret ediyor.  Adayların başarı sıralamasına esas giriş puanı; yazılı sınav puanının %25’i, fiziki yeterlilik sınav puanının % 25’i ve sözlü sınav puanının % 50’sinin toplamı olarak hesaplanacak. 

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI 2019 AÇIKLANDI MI?

Bekçilik sonuçlarının bu ay içerisinde açıklanacağı dair iddialar bulunuyor. Bekçilik sözlü mülakat sonuçlarına dair Polis Akademisi Başkanlığı tarafından herhangi resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Açıklama geldiğinde haberimizde olacak. 

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

BEKÇİLİK SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILIYOR?

Bekçilik sözlü sınavı esnasında adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilecek ve konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için yeterli süre verilecektir. Konu ile ilgili olarak komisyonca adaya haricen sorular da yöneltilebilecektir.

 

 


<p>Tokat’ta kent merkezinde bulunan Topçubağı mahallesi halen bir çok bahçeli eve sahip olması neden

Karga İle Sincabın Oyunu Kamerada

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

İstanbul Havalimanı "Corono Virüsü" nedeniyle termal kameralarla kontrol ediliyor