• $ 5,7507
  • € 6,3889
  • 272.584
  • 108659
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Bekçi adaylarının gözü bekçilik sonuçlarında? Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanır?

Bekçilik mülakat sonuçları son dakika açıklaması var mı? sorusu bekçiler tarafından sık sık aranıyor. 2019 yılının 2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sözlü mülakat sonuçları için adaylar sık sık Polis Akademisi'nin adresini ziyaret ediyor. Bekçi olma hayali kuran vatandaşlar önce yazılı sonrada fiziki yeterlilik sınavına girdi. Ekim'de ise son aşama olan bekçilik sözlü mülakatları yapıldı. Bekçilik mülakat sonuçları son dakika açıklaması var mı? merak ediliyor. İşte yanıtı..

Bekçilik mülakat sonuçları son dakika açıklaması var mı? sorusu arama motorunda yoğun olarak araştırılıyor. Bekçilik aşamalarında sona gelindi. Polis Akademisi'nden bekçilik mülakat sonuçlarına dair açıklama bekleniyor. Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavının ardından yeterli görünen adaylar bir de fiziki yeterlilik sınavına katıldı. Ardından da adaylar sözlü sınava girdi. Bekçilik mülakat sonuçları son dakika açıklaması var mı? 

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Bekçilik sözlü mülakat sonuçlarına dair Polis Akademisi Başkanlığı tarafından herhangi resmi bir açıklama henüz yapılmadı, sonuçlar açıklanmadı. Açıklama geldiğinde haberimizde olacak. 

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

BEKÇİLİK SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILIYOR?

Bekçilik sözlü sınavı esnasında adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilecek ve konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için yeterli süre verilecektir. Konu ile ilgili olarak komisyonca adaya haricen sorular da yöneltilebilecektir.

Adaylar;

a) Konu hakkındaki bilgi düzeyi,
b) Kendisinden istenileni kavraması,
c) Özgüveni,
ç) İfade etme yeteneği,
d) Beden dilini kullanma becerisi,
olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter (20) puan olmak üzere toplam (100) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.

Sözlü sınavda (100) puan üzerinden en az (70) puan alanlar başarılı sayılacaktır.

BEKÇİ ATAMALARI NASIL OLACAK? 

1. Yapılan sınavda başarılı olup, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olanların; ilgili Emniyet Müdürlüğüne bağlı Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından Sağlık Kurulu Raporları aldırılmak üzere hastaneye sevkleri yapılacaktır.

2. Sağlık şartları bakımından Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine girmeye elverişli olduğu anlaşılanlar aday memur olarak atanacaktır. Ataması yapılanlardan, feragat edenler ile geçerli bir mazereti olmaksızın kanuni süresi (ilan tarihinden itibaren 15 iş günü) içerisinde görevine başlamayanların atamaları ise iptal edilecektir.

3. Ataması yapılan aday memurlar arasından feragat edenler ile kanuni süreler içerisinde göreve başlamayanların yerine, her il ve ilçe kontenjanı için ayrı ayrı düzenlenen yedek listesinin başından başlanarak sırası ile yedek aday çağrılacaktır.


<p>Ukrayna’nın Harkov kentindeki en popüler ve müşterilerin en çok tercih ettiği taksinin muavini bi

İşte Ukrayna´nın En Popüler Taksisi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Karatenin 'Çınar'ları