• $7,475
  • €9,0801
  • 444.423
  • 1565.01
25 Kasım 2020 Çarşamba 13:23 | Son Güncelleme:

Başkan Erdoğan'dan "Varlık Barışı" çağrısı

Başkan Erdoğan'dan "Varlık Barışı" çağrısı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yurt dışındaki varlıkların yurda getirilmesi ve yurt içindeki kayıt dışı varlıkların milli ekonomiye kazandırılmasını amaçlayan "Varlık Barışı"na ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, "vatandaşlarımızı, bu imkanı değerlendirmeye, ellerindeki parayı, dövizi, altını ve diğer sermaye araçlarını Varlık Barışı yoluyla sisteme dahil etmeye çağırıyorum" dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda ekonomiye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, "vatandaşlarımızı, bu imkanı değerlendirmeye, ellerindeki parayı, dövizi, altını ve diğer sermaye araçlarını Varlık Barışı yoluyla sisteme dahil etmeye çağırıyorum" dedi.

"BUNUN HERHANGİ BİR TAKİBİ OLMAYACAKTIR"

Türk milletine varlık barışından yararlanmaları çağrısında bulunan Erdoğan şu ifadelere yer verdi:

"Yurt dışında ve yurt içindeki tüm vatandaşlarımızı, bu imkanı değerlendirmeye, ellerindeki parayı, dövizi, altını ve diğer sermaye araçlarını Varlık Barışı yoluyla sisteme dahil etmeye çağırıyorum. Bunun her hangi bir takibi olmayacaktır."

2008'den bu yana yapılan varlık barışı uygulamalarıyla milyarlarca liralık kaynağı ekonomide kayıtlı hale getirdiklerini belirten Başkan Erdoğan getirilecek kaynakların vergiden muaf olacağına vurgu yaptı.


Haberin Özeti

Varlık Barışı konusunda önemli açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan, vatandaşlara çağrıda bulundu.
"Vatandaşlarımızı, ellerindeki parayı, dövizi, altını ve diğer sermaye araçlarını Varlık Barışı yoluyla sisteme dahil etmeye çağırıyorum."

VARLIK BARIŞI
• Yurt dışındaki varlıkların yurda getirilmesi ve yurt içindeki kayıt dışı varlıkların milli ekonomiye kazandırılmasını amaçlayan Varlık Barışı, Türkiye'de 6. kez hayata geçiriliyor. Uygulama ile birçok kişiye "beyaz sayfa" açma imkanı sunuluyor.
• Son başvuru tarihi: 30 Haziran 2021
<p>Hiçbir şey ortaya koyamayan, alternatif üretemeyen muhalefetin işi ve gücünün yalan söyleyerek se

'Muhalefet yalan, algı ve manipülasyonla oy devşirmeye çalışıyor'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Gediz Deltası'nda kış kuşları kayıt altına alınıyor

Edirne Müftülüğünde meydana gelen yangında ahşap bina kullanılamaz hale geldi