• $8,8455
  • €10,3952
  • 498.262
  • 1380.07
12 Eylül 2021 Pazar 08:57 | Son Güncelleme:

Balık bollaştı, ucuzladı

Balık bollaştı, ucuzladı

İstavritin kilosu 5 TL'YE düştü. Av yasağının bitmesiyle 30 liradan tezgaha giren istavritin kilosu 5 liraya düştü. Rizeliler, ucuzlayan istavriti kasayla almaya başladı.

Denizlerde 1 Eylül'de başlayan av sezonu sürüyor. Teknelerle denize açılan balıkçılar, ağlarını serin sulara bırakıyor, balık avlıyor. Geçen yıl palamut ile başlayan sezon, bu sene istavritle açıldı. Av yasağının kalktığı ilk gün tezgahlarda kilosu 30 TL'yi bulan istavritin fiyatı, yaşanan bollukla 5 TL'ye kadar geriledi. Rizeliler de ucuzlayan istavriti kasa kasa satın alıp, buzluklarda depolamaya başladı. Kentte tezgahlarda palamudun tanesi 25 TL, mezgit 15 TL, barbunya 25 TL, çinekop 30 TL, az miktar da hamsi ise 15 TL'ye satılıyor.

KASAYLA ALIYORLAR

Balıkçı Necmettin Duman, "İstavrit 5 TL olunca müşteri kasayla alıyor. Alıp dolaplarına koyuyorlar. Türkiye'nin hiçbir yerinde şu an 5 TL'ye balık satılmıyordur" ifadelerini kullandı.

HAMSİ DE UCUZLAYACAK

Balıkçı Kerim Yavuz da, tüketicinin hamsi beklediğini söyleyerek, "Hamsi kısa zaman içinde bolluğunu gösterecek. Hamsiyi bugün 15 liradan satıyoruz, bugünden sonra da düşmesini bekliyoruz" diye konuştu.

<p class='MsoNormal'>Gelecekte yolları süsleyecek  elektrikli araç teknoloji için düzenlenen sergi T

Geleceğin araçlarına gençlerin yatırımı…

Kars'a mevsimin ilk karı düştü

Çalışırken emekli maaşı nasıl artar? İşte yapmanız gerekenler

Efsanevi canavar halktan saklanıyor mu? Gizli görüşmeler bile yapılmış