• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
23 Haziran 2020 Salı 14:04 | Son Güncelleme:

Bakanlık ilk yenilenme sürecinde taşımacılara ücretsiz 6 aylık ek süre veriyor

Bakanlık ilk yenilenme sürecinde taşımacılara ücretsiz 6 aylık ek süre veriyor
İHA

Koronavirüs sonrası normalleşme döneminin başladığı ve yeni uygulamaların getirildiği karayolu taşıma yönetmeliğine yönelik yeni kararlar yayınladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu önemli açıklamalarda bulundu

"SÜRE 6 AY ÜCRETSİZ OLARAK UZATILDI"

Bakan Karaismailoğlu, Türkiye olarak Kovid-19 ile mücadelede başarılı bir performans gösterildiğini belirterek, “Bakanlık olarak, salgınla mücadele sürecimizde tedbiri elden bırakmıyoruz. Bunun yanında da karayollarımızda taşımacılık hizmeti veren firmalara desteğimizi sürdürüyoruz. Yayınladığımız yönetmelik değişikliği ile, karayolunda faaliyet gösteren taşımacıların yetki belgelerini ilk yenilenme sürecinde ücretsiz olarak 6 ay uzattık” ifadelerini kullandı.

"MÜCADELE BAŞARIMIZI AKTARACAKTIR"

Karaismailoğlu, "Otobüslerdeki ikramların gıda mevzuatına uygun olması, ikram süreçlerinin de Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun yönergelerine tam uyum sağlanması konusunda hassasiyet gösteriyoruz. Tüm bu tedbirlerimizi yolcularımız ve işletmelerimizin sağlığı için yapıyoruz. Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, temizlik, maske ve mesafe kuralına tam uyum sağlamak salgınla mücadele başarımızı artıracaktır" aktarımında bulundu.

"TÜRKİYE ADINDAN SÖZ ETTİRMİŞTİR"

Türkiye’nin salgın döneminde verdiği mücadele sonrasında da öncü ve gıpta ile takip edilen ülke olacağını kaydeden Bakan Karaismailoğlu, "Küresel salgına karşı verilen milli mücadelede tüm dünyada başarılı süreç yönetimi ile adından söz ettiren Türkiye, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde izleyeceği yol haritası ile öncü ve gıpta ile takip edilen ülke olmaya devam edecek” ifadelerini aktardı.

<p>Okurlarından gelen 'Kullanmış olduğunuz dil, çoğu kez 'ağdalı ve anlaşılması güç' noktasında gele

'Türkçenin inceliklerini kullanmazsak yok olup gidecek'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İzmir'de aslan yavrusu bulundu

Türkiye'nin ''en yüksek ayaklı viyadüğü'' Eğiste Viyadüğü'nde yüzde 22'si tamamlandı