• $8,298
  • €9,741
  • 505.864
  • 1126.99
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
22 Temmuz 2020 Çarşamba 12:18 | Son Güncelleme:

Bakan Varank açıkladı: Avrupa'nın en büyük tesisinin temelleri atılıyor

Bakan Varank açıkladı: Avrupa'nın en büyük tesisinin temelleri atılıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "(Beta Kimya AŞ GEBKİM Kampüsü temel atma töreni) Orta Doğu ve Doğu Avrupa'nın en büyük yapıştırıcı ve tutkal üretim tesisinin temellerini atmak için bir aradayız. 315 milyon liralık yatırımla hayat bulacak bu kampüs, 500 vatandaşımıza daha yeni istihdam imkanı oluşturacak." ifadelerini kullandı. Bakan Varank, KOSGEB'in, "KOBİGEL programı"yla yeni çağrıya çıkacağını ve işletmelere 1 milyon liraya kadar dijitalleşme desteği vereceğini belirtti.

Bakan Varank "(Beta Kimya AŞ GEBKİM Kampüsü temel atma töreni) Bugüne kadar hep ithal ettiğimiz poliüretan reaktif hotmelt yapıştırıcı ürünler ve farklı türevleri, ilk defa ülkemizde üretilmeye başlayacak. Böylece ambalaj, otomotiv, mobilya, inşaat, savunma ve havacılık sanayinin önemli bir girdisi yurt içinden temin edilmeye başlayacak. Orta vadede 120 milyon dolarlık bir ithalatın önüne geçilecek." dedi.

Varank, "(TOGG Mühendislik Tasarım ve Üretim Merkezleri temel atma töreni) Sene başından bu yana, dünyada bu alanda herhangi başka bir fabrikanın temeli atılmadı. Biz, salgın koşullarına, küresel bazda yatırımlar kısılmasına rağmen, çığır açıcı bir işi hayata geçiriyoruz." şeklinde konuştu.

Bakan Varank, KOSGEB'in, "KOBİGEL programı"yla yeni çağrıya çıkacağını ve işletmelere 1 milyon liraya kadar dijitalleşme desteği vereceğini belirtti.

Ayrıntılar geliyor...

<p>Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, sosyal medya hesabı twitter'dan paylaşımda bulundu. Minyatü

Savunma Sanayii Başkanı Demir'den 'Minyatür Bomba' paylaşımı: Test başarıyla sonuçlandı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Avustralya'nın Melbourne eyaletinde Kovid-19 yasakları bu gece kısmen kaldırılıyor

İşgalci Ermenistan yine sivilleri hedef alarak Berde şehir merkezini vurdu