• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
28 Mayıs 2020 Perşembe 05:25 | Son Güncelleme:

Bakan Mustafa Varank: Ekonomide pozitif sinyaller alıyoruz

Bakan Mustafa Varank: Ekonomide pozitif sinyaller alıyoruz

Bakan Varank, ekonominin toparlanmaya başladığını belirterek “Mayıs ayı başından itibaren normalleşme adına pozitif sinyaller alıyoruz” diye konuştu.

Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ekonomik konjonktürün toparlanmaya başladığını söyledi. Varank “Mayıs başından itibaren reel sektörden normalleşme adına pozitif sinyaller alıyoruz. Tüketici ve reel sektör güven endeksleri yukarı yönlü hareket ediyor. Hizmet, perakende ticaret ve inşaat sektöründe de güven göstergeleri yükseliyor. Sanayiciler yatırımdan, ihracattan ve ülkemizin önündeki fırsatlardan sıklıkla söz etmeye başladılar. Türkiye, atacağı adımlarla yeni normalin kurallarını belirleyen ülkelerden biri olabilir” dedi.

MERKEZDE GÜVEN VAR

Gelecek dönemde her türlü ekonomik faaliyetin merkezinde ‘güven’ kavramının yer alacağının altını çizen Varank, güvenli üretim, ticaret, turizm gibi alanlara odaklananların yeni dönemin de kazananları olacaklarını dile getirdi. Varank, bu kapsamda Bakanlık olarak attıkları kritik adımlara da değinerek, TSE ile normalleşme sürecinde sanayi tesislerinde alınması gereken önlemlere yönelik kılavuz hazırladıklarını hatırlattı. Varank, daha sonra Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile de ‘Sağlık Vadi’ projesinin hayata geçirilmesi konusunda bir görüşme yaptı.

<p>İstanbul'da Esenyurt'tan bir mobil uygulama üzerinden taksi çağıran kadın müşteri araca bindikten

Taksiciden müşteriye: Seni gebertirim kadın

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Aslan ''Pamuk'' ile Bengal kaplanı ''Toby''nin şaşırtan dostluğu

Arslantepe, UNESCO Dünya Mirası Listesi için gün sayıyor