• $8,2809
  • €9,685
  • 497.445
  • 1126.99
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
25 Eylül 2020 Cuma 15:37 | Son Güncelleme:

Bakan Karaismailoğlu: Yeni Zigana Tüneli'nin hızlandırılması için çalışmalarımız devam edecek

Bakan Karaismailoğlu: Yeni Zigana Tüneli'nin hızlandırılması için çalışmalarımız devam edecek
AA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, çalışmaları devam eden Yeni Zigana Tüneli inşaatında incelemelerde bulunacağını aktardı. Tünelin ülkemizin en önemli projelerinden biri olduğunu kaydeden Karaismailoğlu, "Orada işler iyi gidiyor, hızlandırılması konusunda çalışmalarımız devam edecek" dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Trabzon'da yapımı devam eden Yeni Zigana Tüneli inşaatının hızlandırılması için çalıştıklarını bildirdi.

AA'da yer alan habere göre, Bakan Karaismailoğlu, Trabzon'daki temasları kapsamında Vali İsmail Ustaoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'nu makamlarında ziyaret etti.

"ÖNEMLİ BİR ULAŞIM AĞI OLACAK"

Yeni Zigana Tüneli'nin Türkiye'nin en önemli, en büyük projelerinden birisi olacağını ifade eden Karaismailoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bölgeye çok büyük katkıda bulunacak. İnşallah kuzey-güney aksındaki önemli bir ulaşım ağı olacak. Bölgede uzun zaman sonra bir lojistik güç olarak da bu yollar, bu ulaşım yatırımları bölgeye büyük hizmetler sağlayacak, bölgenin kalkınmasına da çok katkıları olacak projeler."

"EN FAYDALI PROJE NE İSE ONU UYGULAYACAĞIZ"

Trabzon'daki tartışmalı projelerle ilgili soruya yanıt veren İsmailoğlu, şunları kaydetti:

"Bu konular şehirde de anladığım kararıyla belli bir aşamaya kadar gelmiş, tartışılmış. Bunların hepsini dikkate alıyoruz çünkü Trabzonluların istekleri doğrultusunda çalışmalarımızı bir daha gözden geçirip en hayırlısı neyse, en doğrusu neyse, dediğim gibi fizibilite, etüt çalışmalarını devam ettirip en faydalı proje ne ise onu uygulayacağız, ondan kimsenin şüphesi olmasın. Bu konularda bize güvensin arkadaşlarımız, hemşehrilerimiz, inşallah çok daha güzel işler yapacağız burada. Hiç merak etmeyin"

<p>Taksim İstiklal Caddesi’ndeki Fransa İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan bir grup, Fra

Karikatür küstahlığına vatandaşlar böyle yanıt verdi: Fransa'nın katliamlarını konsolosluğa yansıttılar

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

30 Ekim 2020 burç yorumları yayında

29 Ekim canlı altın fiyatları ne kadar, kaç TL? Gram altın rekora koşuyor!