• $8,5732
  • €10,1392
  • 496.743
  • 1360.75
29 Temmuz 2020 Çarşamba 23:23 | Son Güncelleme:

Bakan Karaismailoğlu, Ankara-Sivas YHT hattında müjdeyi verdi: Tünelin ucundaki ışığı gördük

Bakan Karaismailoğlu, Ankara-Sivas YHT hattında müjdeyi verdi: Tünelin ucundaki ışığı gördük
İHA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattı şantiyelerinde incelemelerde bulundu. Büyük ve öz verili bir çalışmanın olduğunu söyleyen Karaismailoğlu, "Biz tünelin ucundaki ışığı gördük. Hedefimize hızla devam ediyoruz. Bu yıl bitmeden Ankara ve Sivas'taki tüm vatandaşlarımızı hızlı tren konforu ile tanıştırmış olacağız” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara- Kırıkkale Yolu Şantiyesi’nde incelemelerde bulunarak, yeni talepler doğrultusunda yeni projeler için çalışmalar sürdürdüklerini söyledi.

"TÜNELİN UCUNDAKİ IŞIĞI GÖRDÜK"

Gün içerisinde gerçekleştirdikleri ziyaretlere değinen Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Bugün sabah erken saatlerde Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattı şantiyelerinde incelemelerde bulunduk. Yerköy’deydik, burada da çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu yıl bitmeden Ankara ve Sivas'taki tüm Kırıkkaleli, Yozgatlı ve Sivaslı kardeşlerimizi hızlı tren konforu ile tanıştırmış olacağız. Bu yönde çalışmaları yerinde inceledik. Şantiye işçisinden mühendisine kadar hepsiyle birlikte olduk. Büyük ve öz verili bir çalışma var bu iş bitecek inşallah. Yani az kaldı. Biz tünelin ucundaki ışığı gördük. Hedefimize hızla devam ediyoruz.”

‘ADANA-GAZİANTEP VE BURSA-İZMİR YHT ÇALIŞMALARIMIZ DA DEVAM EDİYOR’

Ankara-Sivas YHT hattının bitmesiyle, Sivas'tan binen bir yolcunun İstanbul Halkalı’ya kadar hızlı trenle gidebileceğini hatta 2023 yılı gelmeden Edirne’ye kadar hızlı trenle gidebileceğini vurgulayan Bakan Karaismailoğlu, “Hızlı tren ile ülkemiz bir kaç yıl önce tanışmıştı. Bunun konforunu da vatandaşımız biliyor ve vazgeçmiyor artık. Ankara - Eskişehir, Ankara-Konya nasıl devam ediyorsa yine Konya - Karamana kadar bu iş uzayacak. Adana-Gaziantep ve Bursa-İzmir YHT çalışmalarımız da devam ediyor” şeklinde konuştu.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Halk TV'de bir skandala daha imza atıldı. Cumhuriyet Gazetesi ya

Cumhuriyet yazarı haddini aştı

Düzce'de asırlık ağaç caddeye devrildi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 4 ayrı noktada orman yangını meydana geldi

Elazığlı girişimci atıl durumdaki otobüs ve minibüsleri karavana dönüştürüyor