• $8,7075
  • €10,407
  • 497.076
  • 1410.79
25 Mayıs 2021 Salı 16:42 | Son Güncelleme:

Bakan Elvan'dan kripto para açıklaması: "Kısa sürede bitecek"

Bakan Elvan'dan kripto para açıklaması: "Kısa sürede bitecek"

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, kripto para düzenlemesinin yakında sona ereceğini duyurarak, "Kripto para düzenlemesi kısa sürede bitecek, vatandaş yönetemeyeceği riski almasın." ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, kripto para düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Elvan, "Üzerinde çalıştığımız alanlar ise; kripto varlık ile çeşitlerinin tanımlanması, bu varlıkların ortaya çıkarılması, ihracı ve dağıtılması, alım satım yapan platformların uyması gereken ilke ve esasların belirlenmesi, varlık saklama hizmetinin hangi şartlarda kimler tarafından yapılabileceği, vergilendirme politikasının nasıl olacağı, hangi kripto varlık çeşidi için hangi kurumun düzenleme yapma ve yaptırım uygulama yetkisinin olacağı, özellikle suç gelirlerinin aklanması ve terörizmin finansmanında bu alanın kullanılmasının engellenmesi gibi geniş bir alanı kapsıyor." değerlendirmesini yaptı.

Çalışmanın kısa sürede tamamlanacağını duyuran Elvan, "Ancak ben şunu söylemek de istiyorum; vatandaşlar, tasarruflarını değerlendirirken, yönetemeyecekleri riskleri almamalı." dedi.

<p>Hiç olmayacak bir şeyi aklınızdan geçirdiğinizde  gerçekleştiği oldu mu? Cevabınız evetse muhteme

Pygmalion etkisi nedir?

Ertuğrul Gazi FSRU hizmete giriyor

Yıkılan konağın altında rastlandı! Hemen kazı başlatıldı

Burak Elmas'tan Fatih Terim'e dünyaca ünlü yıldız hediyesi