• $8,6135
  • €10,2878
  • 494.172
  • 1416.58
07 Haziran 2021 Pazartesi 12:21 | Son Güncelleme:

Son dakika haberi: Hasarlı balıkçı teknelerine iki kat müsilaj desteği

Son dakika haberi: Hasarlı balıkçı teknelerine iki kat müsilaj desteği

Müsilajdan etkilenen balıkçı teknelerine destek miktarı iki katına çıkarılacak. Teknelerin büyüklüğüne göre yapılacak olan desteklemelerin miktarı 2.000 TL - 2.900 TL arasında olacak.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, müsilajdan etkilenen balıkçı teknelerine destek miktarının iki katına çıkarılacağını duyurdu.

Bakan Pakdemirli sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Marmara'daki müsilaj, çok miktarda balıkçı ağının denizlerde kaybolmasına ya da denizden çıkarılamamasına neden oldu. Bu ağların çıkarılması için çalışma yürüteceğiz. Marmara'da küçük kıyı balıkçısına ödediğimiz destekleme miktarını 2 katına çıkardık. Teknelerin büyüklüğüne göre 2.000 TL - 2.900 TL arasında destek vereceğiz. Endüstriyel (büyük) balıkçılar için düşük faizli kredi ve borç erteleme çalışması yapıyoruz.

Küçük pelajik balıkların koruma altına aldığımız üreme, beslenme, büyüme bölgelerini genişletmeyi planlıyoruz. Akademik çalışmalara göre, planktonlarla beslenen hamsi, çaça, istavrit gibi küçük pelajik balıklar, müsilajın oluşumuna neden olan planktonların azalmasını sağlayacak." ifadelerini kaydetti.

<p>Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Artı1 TV'yi kimin kurduğunu sorup, 'Dürüst ve güvenilir(!) gazeteciler

Can Ataklı'dan 'Artı1 TV' iddiası! 40 milyon lira hangi CHP'li tarafından buharlaştı?

Karpuzdaki büyük tehlike! Böyleyse sakın yemeyin

Türkiye üretim üssü oluyor! İşte Türkiye'de akıllı telefon üreten firmalar

Yumurtanın hiç bilmediğiniz kullanım alanı