• $7,8278
  • €9,2822
  • 481.648
  • 1211.51
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
20 Şubat 2020 Perşembe 12:15 | Son Güncelleme:

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: 2019'u yüzde 5'in üzerinde büyüme ile kapatacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: 2019'u yüzde 5'in üzerinde büyüme ile kapatacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, alınan önlemlerle, ekonomideki tüm kurumların ortaya koyduğu güçlü koordinasyonla ve iş dünyasına verilen desteklerle "kriz sevdalılarının hüsrana uğratıldığını" söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Aldığımız önlemlerle, ekonomideki tüm kurumlarımızın ortaya koyduğu güçlü koordinasyonla, iş dünyamıza verdiğimiz desteklerle 'kriz sevdalılarını' hüsrana uğrattık." diye konuştu.

AA'nın haberine göre, enflasyonda, kurda ve faizlerde ihtimal dahi verilmeyecek bir iyileşme başarısı sağlandığının altını çizen Albayrak, "Ama yetmez, daha yeni başladık." ifadelerini kullandı.

İVME finansman paketinde artık TLREF endeksli ve sabit faizli iki seçenekli döneme geçildiğini ifade eden Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, şunları kaydetti:

"Faiz oranı 5 yıla kadar olan İSTOD kredisinde yüzde 10'dan yüzde 9'a indi. Artık Türkiye'nin ithal ikamesi yapacağı, ihracatı artıracağı, yüksek katma değerli üretim yapacağı alanlarda uzun vadeli Türk lirasına dayalı bir fonlama modelini hayata geçireceğiz. Makro-ekonomik göstergelerdeki iyileşmenin, piyasalardaki rahatlamanın yakın zamanda tabana yayılacağından, toplumun tüm kesimlerine yansıyacağından kimsenin şüphesi olmasın."

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Büyükelçisi Fransisco Javier Hergueta Garnica'ı Cumhurbaşkan

Başkan Erdoğan, İspanya Büyükelçisi Garnica'ı Külliye'de kabul etti

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Niğde'de 14 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirildi

Türkiye'nin en yüksek barajında yüzde 87'lik fiziki gerçekleşme sağlandı