• $ 5,9025
  • € 6,6388
  • 254.515
  • 90.787
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Ayağa kalkan otomobiller katlanan televizyonlar ses getirdi

Amerika’daki dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES’te UBER’in uçan taksisi ve Hyundai’nin ayağa kalkan otomobili dikkat çekti.

Her yıl ocak ayında düzenlenen ve tüketici teknolojisinin lider firmalarının katıldığı CES 2019 fuarı, ABD’nin Las Vegan kentinde başladı. İrili ufaklı 4 bin 500 şirketin katılımıyla gerçekleştirilen fuarda firmalar son teknoloji yeni ürünlerini kullanıcılarla buluşturdu. 

YÜRÜYEN TERMİNATÖR!

Fuarda en çok dikkat çeken ürünler Uber’in uçan taksisi Bell Nexus ve Hyundai’nin yürüyen aracı oldu. 2023 yılında faaliyete geçecek uçan taksi 5 kişi taşıma kapasitesine sahip ve hibrit elektrikli motorla çalışıyor. Fuarda Hyundai, normal taşıtların giremediği veya ulaşamadığı zor bölgelere vakit kaybetmeden tam zamanında ulaşan Hyundai Elevate,  modelini tanıttı. LG, fuarda tek tuşla indirilip kaldırılabilen, katlanabilir televizyonu Signature OLED TV R’yi tanıttı.

Amazon ‘Alexa’lı akıllı klozet yaptı

Fuarda yer alan Foldimate amaşır katlama cihazı tshirti beş saniye sonra katlanmış olarak sunuyor. Amazon’un Alexa desteği sunan akıllı klozetleri, oturak ısıtması, sifon kontrolü, temizleme/kurulama fonksiyonlarıyla dikkat çekti. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>ÖSYM´nin üniversite eğitimi almak isteyenler için düzenlediği YKS´de ikinci oturum olan AYT bugün

YKS Soruları Nasıldı? İşte YKS Sınav Yorumları

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Rus lider Putin’den Çinli mevkidaşı Xi Jinping’e sürpriz