• $8,3491
  • €9,9365
  • 486.208
  • 1399.65
20 Haziran 2021 Pazar 22:10 | Son Güncelleme:

Avrupa, Türkiye için 2. doz aşıyı bekliyor

Avrupa, Türkiye için 2. doz aşıyı bekliyor

Tur şirketleri Türkiye için ikinci dozu bekliyor. Avrupa Birliği (AB) Kovid-19 nedeniyle geçici seyahat kısıtlaması getirilen ülkeler listesini güncelledi.

AB Konseyi'nin kısıtlamaların kaldırılmasını önerdiği listede Türkiye yer almazken tur şirketleri Türkiye'ye yapılacak turları 16 Temmuz'a kadar iptal ettiklerini, bu tarihten sonraki rezervasyonların Türkiye'nin turuncu ya da yeşil listeye alınması halinde devam edeceğini bildirdi. Son güncellemenin ardından seyahat firması TUI Belçika Küba, Yeşil Burun Adaları, Meksika, Dominik Cumhuriyeti ve Jamaika'ya olan seyahat paketlerinin iptal edildiğini duyurdu. TUI İngiltere, İngiltere'nin kırmızı listesinde bulunan Türkiye'ye yönelik 12 Temmuz'a kadar olan seyahatlerin iptal edildiğini, sonraki tarihleri içeren planların netleşmesi için 24 Haziran'da yapılacak seyahat listesi güncellemesini beklediklerini belirtti.

BAĞLAYICILIĞI YOK

Öneri niteliğindeki AB Konseyi listesinin yasal olarak bağlayıcılığı bulunmuyor. Üye ülkeler bu liste doğrultusunda kendi kararlarını almakta serbest. Avrupa Konseyi her iki haftada bir listeyi yeniden değerlendiriyor.

<p>Yangından kurtarılan yavru köpek 'Yanık', afet ekiplerinin maskotu oldu</p><p>Antalya'nın Manavga

Manavgat'ın maskotu 'Yanık'

Van-Hakkari kara yolu yağış nedeniyle ulaşıma kapandı

Sivilce zannetti ama gerçek dehşete düşürdü! Bakın içinden ne çıktı?

Türkiye'deki yangınlarda son durum