İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.853
  • 5.6861
  • 201.85
  • 102.049
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Avrupa Birliği'nden Kuzey Kore'ye yeni yaptırım

Avrupa Birliği (AB), Kuzey Kore'ye yönelik yaptırımlar listesine 4 kişiyi daha eklediğini açıkladı. AB Konseyinden yapılan yazılı açıklamada, nükleer ve balistik füze deneyen Kuzey Kore'ye yönelik kısıtlayıcı yaptırımların artırıldığı kaydedildi.

x

Böylece, AB'nin Birleşmiş Milletler'den (BM) bağımsız olarak kendi  listesinde Kuzey Kore'den yaptırım uyguladığı kişi sayısı 59'a yükseldi. AB, bu  çerçevede 9 şirkete daha yaptırım uyguluyor.
 
Diğer yandan BM kararlarıyla uyumlu olarak AB'nin ilave yaptırım  listesinde mal varlıkları dondurulmuş ve/veya vize yasağı getirilmiş kurum sayısı  75, kişi sayısı da 80 olmuş durumda.

Açıklamada, AB'nin, Kuzey Kore'nin Kore Yarımadası'nın nükleer  silahlardan arındırılması için anlamlı bir diyalog yürütmesi gerektiği konusunda  ısrarlı tutum sergilemeye devam ettiği hatırlatıldı.
 
AB'nin Kuzey Kore'ye yönelik ilk yaptırımları 2006'da başlamıştı.  Ülkeyle silah ticareti ve Kuzey Kore'nin nükleer ve balistik füze teknolojisi  geliştirmesine katkı verecek ürün, hizmet ve teknolojilerin sağlanması  yasaklanmıştı.

(AA)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Fransa sokakları grev olayları nedeniyle karıştı. Geçtiğimiz ay başlayan grevler, iş bırakmalarla de

Fransa´da polislerden protestoculara dayak

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Uçaklarda yeni dönem resmen başlıyor!

Emekli esnafa maaş ayarı

En Çok Okunanlar