HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,6887
  • 6,5785
  • 224.343
  • 98.763
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Avrupa Birliği'nden Kuzey Kore'ye yeni yaptırım

Avrupa Birliği (AB), Kuzey Kore'ye yönelik yaptırımlar listesine 4 kişiyi daha eklediğini açıkladı. AB Konseyinden yapılan yazılı açıklamada, nükleer ve balistik füze deneyen Kuzey Kore'ye yönelik kısıtlayıcı yaptırımların artırıldığı kaydedildi.

x

Böylece, AB'nin Birleşmiş Milletler'den (BM) bağımsız olarak kendi  listesinde Kuzey Kore'den yaptırım uyguladığı kişi sayısı 59'a yükseldi. AB, bu  çerçevede 9 şirkete daha yaptırım uyguluyor.
 
Diğer yandan BM kararlarıyla uyumlu olarak AB'nin ilave yaptırım  listesinde mal varlıkları dondurulmuş ve/veya vize yasağı getirilmiş kurum sayısı  75, kişi sayısı da 80 olmuş durumda.

Açıklamada, AB'nin, Kuzey Kore'nin Kore Yarımadası'nın nükleer  silahlardan arındırılması için anlamlı bir diyalog yürütmesi gerektiği konusunda  ısrarlı tutum sergilemeye devam ettiği hatırlatıldı.
 
AB'nin Kuzey Kore'ye yönelik ilk yaptırımları 2006'da başlamıştı.  Ülkeyle silah ticareti ve Kuzey Kore'nin nükleer ve balistik füze teknolojisi  geliştirmesine katkı verecek ürün, hizmet ve teknolojilerin sağlanması  yasaklanmıştı.

(AA)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
Bursa´nın Mudanya ilçesinde çekicinin üzerine konmak istenen otomobil 2 metreden yere düştü. O anlar

Çekicinin Bursa´nın Mudanya ilçesinde çekicinin üzerine konmak istenen otomobil 2 metreden yere düştü. O anlar bir vatandaş tarafından saniye saniye kaydedildi. halatı koptu, düşen otomobil hasar gördü

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kamu işçisine 1083 lira ilave ödeme

Ahtapot’un kolları Asya’yı hızla sarıyor!

En Çok Okunanlar