• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
30 Ağustos 2012 Perşembe 03:35 | Son Güncelleme:

ATO'dan şehit ailelerine para yardımı

ATO'dan şehit ailelerine para yardımı

Ankara Ticaret Odası (ATO), Ankaralı şehit ailelerine para yardımında bulunacak.

ATO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, önceki gün yapılan ATO Meclis Toplantısı'nda şehit ailelerine yardım yapma kararı alındı.
        
Terörün kınandığı ve barış içinde yaşanan bir Türkiye özleminin dile getirildiği toplantıda meclis üyeleri, Ankaralı işadamları olarak terörle mücadeleyi desteklemeye kararlı olduklarını belirttiler.
        
Alınan karar gereği, Ankara il sınırlarında ikamet eden ve 1 Ocak 2012 tarihinden bu yana terörle mücadelede şehit düşenlerin birinci derecede yakınlarına 10'ar bin lira yardımda bulunulacak. Karar bundan sonra şehit olanların yakınlarını da kapsayacak.
        
ATO Başkanı Salih Bezci, 30 yılı aşkın süredir devam eden terör sorununun yarattığı can ve mal kaybının bireysel değil tüm ülkenin kaybı olduğunu ifade etti.
        
İslam dininde şehitlik mertebesinin önemli olduğunu kaydeden Bezci, şehitlerin Türk milletinin gönlünde ayrı bir yeri olduğunu ifade etti.
        
Bezci, şunları kaydetti:
        
''30 yılı aşkın zamandır süren terör, bu ülkenin maddi ve manevi pek çok kaynağını heba etti. Yatırıma, üretime, istihdama harcanabilecek milyarlarca dolar terörle mücadeleye gitti. Terörle doğan ve büyüyen bir nesil yetişti. Şehit cenazelerine gittiğimizde, televizyonlardan izlediğimizde görüyoruz, geride kalan aileler çok gururlu ve onurlu insanlar. Biz ATO olarak ülkemizin dört bir yanında şehit olan Ankaralıların yakınlarına, yüreklerindeki derin acıları dindirmeyeceğini bilsek de, bir nebze olsun katkıda bulunmak istedik. Onlar canlarından can veriyorlar, biz maldan vermişiz çok mu?''
        
ATO Meclis Başkanı Nuri Gürgür de, şehitlerin emanetlerine sahip çıkmanın kendileri için milli bir görev olduğunu kaydetti.
        
AA
 

<p>İstanbul Halkalı'da büyük bir yangın çıktı. </p><p>Dumanlar kilometrelerce öteden görülürken, eki

Halkalı'da iş yeri yangını

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek