• $7,5575
  • €8,9826
  • 473.93
  • 1111.96
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
17 Eylül 2020 Perşembe 10:01 | Son Güncelleme:

Antalya'ya gelen turist sayısı bu yıl 15 Eylül itibarıyla 2 milyonu geçti

Antalya'ya gelen turist sayısı bu yıl 15 Eylül itibarıyla 2 milyonu geçti
DHA

Turizmin başkenti Antalya'ya bu yıl, 15 Eylül itibarıyla kente yurt dışından gelen turist sayısı 2 milyonu aştı. Eylül ayında ise 500 bin yolcuya yaklaştı.

Turizmin başkenti Antalya'nın dünyaya açılan kapısı Fraport TAV Uluslararası Antalya Havalimanı verilerine göre bu yıl, 15 Eylül itibarıyla kente yurt dışından gelen turist sayısı 2 milyonu aştı

EYLÜL AYINDA 500 BİN YOLCUYA YAKLAŞTI

DHA'da yer alan habere göre Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürleri Deniz Varol şunları söyledi:

“Bugüne baktığımızda toplamda 2 milyon gelen yolcu sayısını geçtik. Eylül ayında 500 bin yolcuya yaklaştı. Bunların yarısı neredeyse Rus yolcu, dolayısıyla Rusya, Ukrayna bölgesinden çok ciddi talep var"

GÜN GEÇTİKÇE TALEP ARTIYOR

Burada önemli bir faktör olarak havalimanı ve bölge olarak, 'güvenli turizm' adı altında çok ciddi önlemler aldıklarını, her gelen yolcuya bunların gösterildiğine işaret eden Varol, “Ağustos ayında Antalya'ya 225 bin Rus girişi olurken, bu rakama eylül ayının ilk 15 gününde ulaştık. Yani gün geçtikçe artan bir talep var" dedi.

RUSYA, UKRAYNA VE İNGİLTERE

Bununla ilgili Rusya Tur Operatörleri Derneği ve Rusya'yla yoğun çalışan turizmcilerin de çeşitli açıklamalar yaptıklarını anlatan Varol şu ifadeleri kullandı:

“Özellikle Rusya'dan çok ciddi artış var. Rusya başta olmak üzere eylül ayının yarısı tamamen Rus yolcu, devamında da Ukrayna ve İngiltere'yi öne çıkan ülkeler olarak değerlendirebiliriz"

"ANTALYA TRAFİĞİNİN YÜZDE 50'SİNİ RUSLAR TEŞKİL EDECEK"

Özellikle eylül ayında dış hatlar trafiğinde artış gördüklerini anlatan Bilgihan Yılmaz şunları söyledi:

“Dış hatları geçen yılla karşılaştırdığımızda yüzde 45'lere ulaştığımızı görüyoruz. Bu da geçmiş aylarda görmediğimiz rakamlar, ağustosun üstünde. Bu açıdan bizi sevindiren haber. Antalya için Rus trafiğini de her zaman konuşuyoruz. Ruslar muhtemelen bu sene Antalya trafiğinin yüzde 50'sini teşkil edecek"

32 ÜLKE 121 ŞEHRE UÇUŞ

Antalya'da turistler açısından sunulan paketlerin çok cazip olduğuna dikkat çeken Yılmaz, hem uygun hem de kalitenin çok yüksek olduğunu kaydetti. Bugün itibarıyla Antalya Havalimanı'na 32 ülke, 121 şehirden uçuş yapıldığını söyleyen Yılmaz, her geçen gün yenilerinin de eklenmeye devam ettiğini dile getirdi.

<p>Terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonlar sonucu Irak kuzeyindeki Avaşin bölgesin

MSB: 2 PKK'lı terörist, düzenlenen hava harekâtıyla etkisiz hale getirildi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kıskançlıklara maruz kalabilirsiniz! 21 Eylül 2020 burç yorumları

Sonbaharda gezilecek en popüler yerler