• $13,5304
  • €15,2706
  • 803.151
  • 1972.66
12 Ocak 2021 Salı 10:48 | Son Güncelleme:

Altın yükselişe geçti! Gram altında yeni gelişmeler

Kovid sürecindeki kaygılar nedeniyle altın fiyatlarının bir tık yükseldiğini belirten 24 TV Ekonomi Müdürü Sadi Özdemir, salgınla ilgili aşının 3 ay mı 6 ay mı 9 ay mı sonra etkili olacağı haberleri sonrası altın fiyatlarının tekrar yükselişe geçtiğini belirtti. Gram altın an itibarı ile 448 liradan işlem görürken çeyrek altın ise 734 lira seviyelerinden işlem görüyor.

Kovid sürecindeki kaygılar nedeniyle altın fiyatlarının bir tık yükseldiğini belirten 24 TV Ekonomi Müdürü Sadi Özdemir, salgınla ilgili aşının 3 ay mı 6 ay mı 9 ay mı sonra etkili olacağı haberleri sonrası altın fiyatlarının tekrar yükselişe geçtiğini belirtti. Gram altın an itibarı ile 448 liradan işlem görürken çeyrek altın ise 734 lira seviyelerinden işlem görüyor. İşte haberimizin ayrıntılar ve 12 Ocak güncel altın fiyatları...

12 OCAK 2021 ALTIN FİYATLARI

Gram Altın: 448 lira

Çeyrek Altın: 734 lira

Yarım Altın: 1.467 lira

Cumhuriyet Altını: 2.916 lira

Altın (ONS): 1.860 lira

GRAM ALTINDA NASIL STRATEJİ İZLENMELİ?

Ons altındaki hareketlerin gramda da etkili olduğunun altını çizen Stratejist Cüneyt Paksoy ise, gram altın fiyatları için stratejisini açıkladı. Paksoy, gram altında 450 liranın altında 400-420 liraya yaklaştıkça alım, 450 üzerinde 470 liraların üzerinde gittikçe satım olarak kısa vadeli stratejisini açıkladı. Uzman isim orta ve uzun vadede ise hikâye değişmedikçe 400 lira ve altının hep alım olduğunu ifade etti.

GRAM ALTIN YÜKSELECEK Mİ?

 Altında tepki yükselişine karşı dikkatli olunması gerektiğini belirten uzmanlar yükselişin devam etmesi durumunda gram altında 464 lira seviyesinin ilk önemli direnç olacağının altı çizildi.

24 TV Ekonomi Müdürü Sadi Özdemir ekonomideki son gelişmeleri AKŞAM TV'ye değerlendirdi.

24 TV Ekonomi Müdürü Sadi Özdemir değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi:

"Dolar arzının arttığı bir dönemde salgına paralel olarak kaygılar arttı. Ve risk iştahı azaldı. Bu ne demek? Borsa ve riski yüksek olan yatırım araçlarından daha sakin daha az risk içeren yatırım araçlarına kayma oldu. Piyasada dolarla ilgili olarak faiz yükselmiş oldu.

DOLAR TL'YE KARŞI KAYBETTİ

Altında , Kovid sürecindeki kaygılar nedeniyle bir tık yukarı attı. Türk lirası ve ruble dolara karşı pozitif ayrıştı ve aşağı düştü. Türk Lirası dolar karşısında değer kazandı. Dolar, TL'ye karşı kaybetti. Borsalar dengeli ve tahvil faizlerinde yükseliş var.

PİYASALAR YENİ NORMALE NE ZAMAN GEÇECEK?

Kovid-19 sürecine ilişkin alınan tedbirler ve dünya genelinde yaşanan kısıtlamaların piyasalara etkilerinin sert olduğunu söyleyebiliriz. Türk ekonomisi bu süreçte direncini korudu ve meyvelerini toplamaya başladık diyebiliriz. Piyasa uyumlu bir ekonomi politikasına da geçiş oldu. Başkan Erdoğan'ın aşı takvimine ilişkin müjdeli sözleri 2021'deki yüzde 5'lik büyüme hedeflerimiz açısından önemli. Dünya piyasalarında durum ekonomik göstergeler anlamında daha aşağı bir ivmede seyrediyor. Çünkü, İngiltere, Fransa, Almanya, Amerika ve İspanya'da vaka sayıları vefat sayılarındaki artış yükseliş gösteriyor. 


Haberin Özeti

Gram altın, çeyrek altın ve altın ONS fiyatları, kısa ve orta vadeli altın yatırımcılarının ilgi odağı olmaya devam ediyor. Gram altının 430 TL civarındaki dip seviyelerine karşı tepki yükselişi konusunda dikkatli olunması gerektiği uyarısında bulunuldu.

12 OCAK ALTIN FİYATLARI
• Gram altın: 445,04 TL
• Çeyrek altın: 730,40 TL
• Altın ONS: 1.860,63 dolar
Başkan Erdoğan-Elon Musk görüşmesinin detayları ortaya çıktı! Tesla'dan Türkiye hamlesi
Başkan Erdoğan-Elon Musk görüşmesinin detayları ortaya çıktı! Tesla'dan Türkiye hamlesi

Başkan Erdoğan-Elon Musk görüşmesinin detayları ortaya çıktı! Tesla'dan Türkiye hamlesi

Dünyada ilk olacak: Turkovac için yeni çalışma başladı
Dünyada ilk olacak: Turkovac için yeni çalışma başladı

Dünyada ilk olacak: Turkovac için yeni çalışma başladı

Son dakika haberleri: Emeklilerin maaş farklarının yatacağı tarih belli oldu
Son dakika haberleri: Emeklilerin maaş farklarının yatacağı tarih belli oldu

Son dakika haberleri: Emeklilerin maaş farklarının yatacağı tarih belli oldu

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar