• $7,8228
  • €9,4308
  • 459.326
  • 1328.83
21 Ekim 2020 Çarşamba 17:36 | Son Güncelleme:

Gram altın yükselecek mi? Altın için doğru zaman mı?

Gram altın yükselecek mi" Altın için doğru zaman mı"

"Altın için doğru zaman mı? Gram altın yükselecek mi?" sorularına yanıt aranıyor. Uzmanlar, ABD'de görüşülen teşvik paketine ilişkin iki taraftan gelen ılımlı açıklamaların altının ons fiyatını desteklediğini belirtti. Bunun yanında dolar kurundaki düşüşe paralel değer kaybeden gram altın, günü bir önceki kapanışın yüzde 0,5 üstünde 484,5 lira seviyelerinde sürdürüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 793 liradan işlem görüyor. İşte altın fiyatlarındaki son dakika gelişmeleri...

Gram altın 484,5 lira seviyelerinde. "Altın için doğru zaman mı? Gram altın yükselecek mi?" sorularına binlerce vatandaş yanıt arıyor. Dün itibariyle dolar kurundaki düşüşe paralel olarak değer kaybeden gram altın, günü bir önceki kapanışın yüzde 0,5'in üstünde sürdürüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 793 lira, Cumhuriyet altını da 3.237 liradan satılıyor. İşte altın fiyatlarındaki son dakika gelişmeleri...

ALTIN FİYATLARINDAKİ SON DAKİKA GELİŞMELERİ

Gram altın, yeni güne de yükselişle başlamasının ardından saat 11.15 itibarıyla önceki kapanışın hemen üzerinde 483,7 lira seviyesinden işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 793 lira, Cumhuriyet altını da 3.237 liradan satılıyor.

ALTININ ON FİYATI NE KADAR?

Altının ons fiyatı, şu sıralarda önceki kapanışın yüzde 0,7 üzerinde 1.921 dolar seviyesinde bulunuyor.

Analistler, ABD'de görüşülen teşvik paketine ilişkin iki taraftan gelen ılımlı açıklamaların altının ons fiyatını desteklediğini belirtti.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vakaların bölgesel olarak arttığına ve tedbirlerin bu duruma paralel sıkılaştırıldığına dikkati çeken analistler, oluşan belirsizlik ortamının risk iştahını düşürerek güvenli liman varlıklara olan talebi artırdığını ifade etti.

Analistler, bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Bej Kitap Raporu ile Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'ın açıklamalarının takip edileceğini, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.880 doların destek, 1.940 doların direnç olarak öne çıktığını kaydetti.

Editör:<a href='#0'> </a><a href='mailto: eda.cabul@turkmedya.com.tr'>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

Falcao ve Atiba gidiyor mu?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İzmir'de baraj suları altında kalan köyün kalıntıları ortaya çıktı

WhatsApp yanlış mesaj gönderme tarih oluyor! İşte yeni özellik