• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
07 Ekim 2020 Çarşamba 14:48 | Son Güncelleme:

Altın hesabı nedir?

Altın hesabı nedir"

Bankalardan altın hesabı açmak isteyen kişiler araştırmalarını hızlandırdı. Altın her dönem en önemli yatırım aracı olarak görülüyor.

Altın hesabı yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Her dönem en değerli ve güvenli yatırım aracı olarak görülen altın hesabı bankalar tarafından kolay bir şekilde açılmaktadır.  

ALTIN HESABI NEDİR?

Altın hesabı, güvenli bir şekilde altına yatırım yapmak isteyen yatırımcılara bu olanağı tanıyan ve istenilen miktarda gram altın alım satımı yapmayı mümkün kılan vadesiz veya vadeli seçeneklere sahip bir mevduat hesap türüdür.

Vadesiz altın hesapları altının değeri arttıkça kazandırırken, vadeli altın hesapları hem altının değeri arttıkça kazandırır hem de ek bir faiz getirisi elde etme fırsatı sunar.

Bankalardan açılan avantajlı altın hesapları ile TRY, USD, EURO veya seçilen bir başka para birimi kullanılarak gram cinsinden 7 gün 24 saat altın alım satımı yapılabilir. Satın alınan altınlar, hesap sahibinin tercihine göre vadesiz ya da vadeli altın mevduat hesaplarında gram cinsinden tutulur.

<p>Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, koronavirüs aşısına dai

Bakan Koca paylaştı: Aşı uygulaması hakkında pratik bilgiler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İzinsiz kazı yapan 11 kişi gözaltına alındı

Balıkçıların buz tutan nehirdeki zorlu mücadelesi