• $9,6286
  • €11,2085
  • 557.619
  • 1479.93
22 Haziran 2021 Salı 09:04 | Son Güncelleme:

Altın fiyatları ne olacak? Gram altında ibre tersine mi döndü?

Altın fiyatlarında son dakika itibarı ile hareketlilik devam ediyor. Kripto paralarda yaşanan düşüş ile altın fiyatları yükselişe geçti. Peki gram altındaki yükseliş devam edecek mi? Altın fiyatlarında son durum nedir? Altın alımı için doğru fırsat mı? 24 TV'de altındaki hareketliliğe yönelik önemli açıklamalarda bulunan Galatasaray Üni. Öğrt. Üy. Doç. Dr. Ata Özkaya, koronavirüs aşılama hızı haberleri olumlu olarak gelmeye devam ettikçe altında kademeli düşüş beklenmesi gerekebilir. Çünkü küresel anlamda büyük bir risk ortadan kalkıyor anlamına gelecektir" ifadesinde bulundu. İşte 22 Haziran güncel altın fiyatları...

Gram altındaki yükseliş devam edecek mi? Altın fiyatlarında son durum nedir? Altın alımı için doğru fırsat mı? sorularına yanıt arayan vatandaşlar son dakika altın fiyatlarını yakından takip ediyor. Gram altın an itibarı ile 503 lira seviyelerinden işlem görüyor. 24 TV'de altın fiyatlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Galatasaray Üni. Öğrt. Üy. Doç. Dr. Ata Özkaya, "Altın fiyatları önümüzdeki dönem ne olur?" derseniz bu konuda altının ons fiyatında şuanda gördüğümüz düşüşün jeopolitik riskler devam ederse biraz daha dengelenebilir" yorumunda bulundu. İşte 22 Haziran güncel altın fiyatları...

ALTINDA DÜŞÜŞ SÜRECEK Mİ?

24 TV'de konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Galatasaray Üni. Öğrt. Üy. Doç. Dr. Ata Özkaya, altındaki beklenmedik düşüşle ilgili şunları söyledi:

"Altında beklenmedik bir düşüş var. Şu anda beklenmedik. Jeopolitik risk unsurları geçen haftadan itibaren dünyanın birçok yerinde yükselişte. Bu açıdan bakıldığında altın yatırımcısının altın talebinin artması öngörülebilirdi. Çünkü altının güvenilir liman olduğu gerçeği ortada. Fakat artık yatırımcı profili değişiyor. Altının güvenli liman olma fikri de değişmekte. Dolayısı ile altındaki bu düşüş ABD Merkez Bankası'nın yarattığı, risk algısının jeopolitik risk algısından daha fazla olduğunu göstermektedir. Yani, ABD Merkez Bankası geçen hafta, bu şekilde karar ve sinyal vermeseydi şuan biz altında bir düşme görmeyecektik. Çünkü jeopolitik unsurlar, İran'ın nükleer anlaşmasının biraz belirsizliğe girmiş olması ve İran seçimleri, benzer durumun Fransa'da meydana gelmesi ve küresel dünyada jeopoliktik unsurlardaki değişimin yaşanması henüz finansal piyasalar bunları fiyatlamıyor anlamına gelmekte. Dolayısıyla ilk fiyatlanan Amerikan Merkez Bankası'nın kararı ve bizim gördüğümüz risk iştahındaki değişim yüzünden altında bir miktar düşme yaşadık."

ALTIN ALMAK İÇİ DOĞRU ZAMAN MI?

Özkaya, "Önümüzdeki dönem ne olur?" derseniz bu konuda altının ons fiyatında şuanda gördüğümüz düşüşün jeopolitik riskler devam ederse biraz daha dengelenebileceğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ancak vatandaşlarımız unutmamalıdır ki altını ana olarak süren unsur koronavirüs aşılamasının dünyadaki hızıdır. Bu koronavirüs aşılama hızı haberleri olumlu olarak gelmeye devam ettikçe altında kademeli düşüş beklenmesi gerekebilir çünkü küresel anlamda büyük bir risk ortadan kalkıyor anlamına gelecektir. Bölgesel küçük risklerle altın fiyatlaması yukarı doğru hareket ederken ABD Merkez Bankası ve gelişmiş ülkelerini merkez bankalarının risk iştahını geliştirici politikalarıyla ise aksi yönde fiyatlamaya yön verecektir."

22 HAZİRAN SON DAKİKA ALTIN FİYATLARI

GRAM ALTIN FİYATI

503,54

506,74

SPOT ALTIN TL/GR FİYATI

505,30

505,40

ALTIN/ONS ($) FİYATI

1.787,21

1.787,50

ÇEYREK ALTIN FİYATI

808,48

826,33

YARIM ALTIN FİYATI

1.611,91

1.652,65

CUMHURİYET ALTINI FİYATI

3.233,93

3.295,19

ATA ALTIN FİYATI

3.318,00

3.390,00

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi